Oracle představuje strategii pro cloud computing

Larry Ellison představil cloud jako ucelenou platformu a prostředí pro podnikové i sociální aplikace. Standardizovaná platforma chrání před fragmentací podnikových dat a procesů.

„Téměř 7 let neúnavného vývoje a inovací, několik strategických akvizic a celkově investice v řádu miliard dolarů. Výsledkem nejrozsáhlejší cloudová nabídka na světě,“ uvedl ředitel společnosti Oracle, Larry Ellison. „Většina poskytovatelů cloud computingu dnes dokáže pokrýt pouze určité aspekty této technologie, nemají obecnou platformu schopnou dalšího rozšiřování. Společnost Oracle jako jediný dodavatel může nabídnout kompletní sadu moderních technologií propojujících cloud se sociálními aplikacemi, přičemž vše je založeno na standardizované platformě,“ dodal.

Oracle Cloud – nejširší nabídka na trhu
V rámci Oracle Cloud je k dispozici široká škála platforem a služeb. Jedná se proto o jedinou nabídku na současném trhu, která zákazníky ochrání před fragmentací dat a obchodních procesů, což je nevyhnutelným důsledkem použití většího množství izolovaných veřejných cloudů.

Prostřednictvím Oracle Cloud mohou zákazníci na bázi předplatného využívat služby Oracle Platform Services, Application Services a Social Services, přičemž veškeré aplikace jsou kompletně spravovány, hostovány a podporovány společností Oracle.

Služby Oracle Cloud se provozují na špičkové infrastruktuře podnikové úrovně včetně hardwaru a optimalizovaného softwaru Oracle Exadata a Oracle Exalogic. Zákazníci a partneři mají k dispozici vysoce výkonnou, spolehlivou a zabezpečenou infrastrukturu pro provoz kritických podnikových aplikací.

Oracle Cloud nabízí snadné samoobslužné služby jak pro firemní uživatele, tak i pro vývojáře. Podnikoví uživatelé mohou objednávat, konfigurovat, rozšiřovat a monitorovat své aplikace. Vývojáři a administrátoři dokáží pomocí Oracle Cloud své aplikace snadno vyvíjet, nasazovat, monitorovat a spravovat.

Společnost Oracle již představila i první zákazníky a partnery služeb Oracle Cloud, včetně systémových integrátorů a nezávislých dodavatelů softwaru.

Oracle Cloud Platform Services
Služby Oracle Cloud Platform Services budou zahrnovat:

Databázové služby umožňující spravovat data a vytvářet databázové aplikace nad databází Oracle

Javové služby pro vývoj, nasazení a správu aplikací na platformě Java pomocí aplikačního serveru Oracle WebLogic

Webové služby umožňující rychlý vývoj webových aplikací na platformách PHP, Ruby a Python

Služby pro vývojáře, které vývojářům umožní efektivně spolupracovat při tvorbě aplikací

• Mobilní služby nabízející vývojářům vytvářet na platformě nezávislé mobilní aplikace (ať už nativní nebo založené na jazyce HTML5) pro nejdůležitější smartphony a tablety

Služby pro dokumenty, s jejichž pomocí mohou projektové týmy spolupracovat a sdílet dokumenty pomocí on-line pracovního prostředí a portálů

Služby pro firemní servery, které umožní podnikovým uživatelům vytvářet a udržovat firemní web

Analytické služby umožňující podnikovým uživatelům rychle vytvářet a v rámci prostředí cloudu sdílet analytické panely a reporty

Oracle Cloud Application Services
Služby Oracle Cloud Application Services poskytují zákazníkům přístup k nejširší škále podnikových aplikací, které jsou dnes v rámci cloudu k dispozici. Tyto aplikace nabízejí navíc vestavěnou funkcionalitu Business Intelligence a podporu pro sociální sítě a mobilní prostředí. Služby lze snadno nasadit, konfigurovat, rozšiřovat, používat i spravovat. Oracle Cloud Application Services zahrnují následující kategorie aplikací:

ERP (finance/účetnictví, project management, správa zakázek, governance, risk & compliance – řízení rizik a shody s předpisy…)

HCM (kompletní řízení lidských zdrojů včetně řešení pro mzdy a benefity)

Talent Management (kompletní řízení talentů včetně náboru zaměstnanců, řízení výkonnosti a školení)

Prodej a marketing (včetně modulů pro plánování prodeje, správu podle teritorií a tvorbu prognóz)

Služby pro zákazníky (sada zahrnuje např. samoobslužné služby přes webové rozhraní, řešení pro chat a e-mail, kontaktní centra a knowledge management – řízení znalostí)

Oracle Cloud Social Services
Oracle Cloud Social Services představuje v současnosti nejkomplexnější sociální platformu pro podnikové uživatele. S pomocí těchto služeb se podniky mohou propojit se svými zákazníky a přitom využívat výhod nabízených sociálními médii. Prostředí umožňuje smysluplný sociální marketing, služby i získání odezvy od zákazníků. Platforma nabízí firmám také řešení pro sociální sítě v rámci podniku, které umožní efektivnější spolupráci zaměstnanců. Integrovaná sociální platforma Oracle Cloud Social Services mj. nabízí tyto služby:

Sociální síť – zabezpečená platforma pro spolupráci v rámci podniku

Analýza dat – shromažďuje ze sociálních sítí i podnikových zdrojů data, která pak lze použít v dalších podnikových aplikacích

Sociální marketing a služby – marketingovým specialistům umožňuje vytvářet, nasazovat, moderovat a řídit marketingové kampaně v sociálních sítích, včetně jejich vyhodnocení (měření přínosů) a tvorby reportů

Analýza sociálních médií – umožňuje marketingovým specialistům analyzovat interakce v sociálních sítích; pracovníci zákaznických služeb i prodejní týmy se díky tomu mohou těsněji propojit se zákazníky a pracovat s nimi efektivněji.

Podrobnější informace (v angličtině)
Cloud Strategy Update – Larry Ellison představuje cloudovou stategii Oracle
Oracle Cloud – hlavní stránka o strategii pro cloud computing společnosti Oracle
cloud.oracle.com – přístup po registraci

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) vytváří hardware a software pro spolupráci v cloudu i v datových centrech. Pro více informací navštivte www.oracle.com.