Oracle uvádí sadu analytických nástrojů Oracle Analytics Cloud

Nejkomplexnější nabídka analytiky poskytované v rámci cloudu zahrnuje Business Intelligence, zpracování velkých objemů dat i vestavěné analýzy pro podnikové aplikace na bázi SaaS.

Podniková data se dnes stále více přesouvají do cloudu. Dochází k rychlé adopci architektury SaaS (software jako služba, software-as-a-service), nárůstu objemu dat i nasazování IT v podobě cloudových služeb. Spolu s těmito trendy roste i význam analytických nástrojů poskytovaných na bázi cloudu, stávající nabídka těchto řešení však až dosud byla neúplná. Společnost Oracle proto představuje komplexní portfolio Oracle Analytics Cloud. Tato řešení jsou založena na cloudu, nasazují se v rámci cloudu, umožňují ale analýzu dat z cloudu stejně jako z tradičních (on-premise) systémů. Zpracovávat lze jak tradiční datové zdroje, tak i velké objemy nestrukturovaných dat (big data).

Hlavní vlastnosti sady Oracle Analytics Cloud:
• Předpřipravené analytické aplikace poskytují reporting v reálném čase stejně jako hloubkové analýzy pro řadu aplikací SaaS.
• Nabídka společnosti Oracle je odpovědí na požadavky IT oddělení, datových specialistů i dalších podnikových uživatelů z různých oddělení firem.
• Sada obsahuje vestavěnou podporu pro mobilní přístup, takže provádět analýzy i přistupovat k jejich výsledkům lze kdykoliv a odkudkoliv. Propojení s mobilními technologiemi nevyžaduje žádný dodatečný vývoj.
• Partneři společnosti Oracle mohou na bázi sady Oracle Analytics Cloud nabídnout svým zákazníkům řadu analytických funkcí, a získat tak nové zdroje příjmů.
• Podniková IT oddělení mohou v případě nasazení služby uvolnit své zdroje k řešení jiných úkolů a přitom dále zachovat požadované zabezpečení podnikové IT architektury.
• Sada Oracle Analytics Cloud je založena na osvědčených databázových a BI technologiích společnosti Oracle stejně jako na infrastruktuře Oracle Cloud, která zajišťuje vysokou škálovatelnost, dostupnost, pružnost, zabezpečení i jednoduchost provozu.

Sada Oracle Analytics Cloud zahrnuje následující součásti:
Business Intelligence jako služba
Služba Oracle BI Cloud Service je optimalizována pro provoz v cloudu. Uživatelům umožňuje kombinovat data z různých zdrojů, cloudových i on-premise systémů stejně jako z aplikací třetích stran. Nabízí snadnou tvorbu funkčně bohatých a interaktivních analytických aplikací. Cenový model na bázi předplatného umožňuje zákazníkům službu snadno nasadit v rámci malých skupin, jednotlivých oddělení i celé organizace bez větších vstupních nákladů. Služba Oracle BI Cloud Service umožňuje vytvářet funkčně bohaté analytické aplikace všem uživatelům, bez ohledu na jejich znalost konkrétních technologií.

Vestavěné transakční analýzy pro uživatele SaaS
Služba Oracle Transactional Business Intelligence přidává analýzy v reálném čase a reporty do SaaS aplikací společnosti Oracle. Podporovány jsou služby Oracle Human Capital Management (HCM) Cloud, Oracle Customer Experience (CX) Cloud a Oracle Enterprise Resource Planning (ERP) Cloud. Kompletní integrace zahrnuje např. podporu pro bezpečnost založenou na uživatelských rolích, uživatelům jsou k dispozici interaktivní panely, klíčové indikátory výkonu i automatické zobrazování upozornění na počítačích i mobilních zařízeních. Kombinované řešení Oracle Transactional Business Intelligence spolu s SaaS službami společnosti Oracle již dnes pravidelně užívá více než 2 miliony podnikových uživatelů.

Big data jako služba
Služba Oracle Big Data Cloud Service umožňuje ukládat, analyzovat a zpracovávat velké objemy dat pomocí platformy Hadoop. Nabízí zabezpečenou, pružnou a snadno spravovatelnou i použitelnou infrastrukturu, která je integrována s dalšími službami Oracle Cloud.
Související volitelná služba Oracle Big Data Discovery představuje vizuální nadstavbu nad platformou Hadoop. Analytici, datoví specialisté i IT oddělení mohou díky tomu jednoduše spolupracovat na projektech využívajících big data. Automatizované služby umožňují pracovat s velkými objemy nestrukturovaných dat, např. v nich vyhledávat nebo je profilovat a transformovat, i bez nutnosti programování.

Hlavní výhody sady Oracle Analytics Cloud
• K dispozici je bohatá funkčnost a podpora pro řadu typů grafických výstupů.
• Technologie strojového učení umožňuje efektivní využívání velkých objemů dat.
• Zjednodušená správa neznamená kompromisy pro bezpečnost, zajištěna je požadovaná úroveň zabezpečení.
• Nižší náklady oproti on-premise analytickým řešením umožňují rozšířit využívání analytiky v rámci organizace.
• Škálovatelnost cloudu umožňuje jednoduše přidávat nové uživatele, aplikace i funkce.
• Architektura Oracle Cloud nabízí vysokou dostupnost včetně smluvně garantované úrovně služeb (SLA).
• Platforma Oracle Cloud zajišťuje pro data i aplikace zákazníků splnění nejvyšších bezpečnostních standardů. Společnost Oracle také v rámci platformy zajišťuje cyklus aktualizací a oprav.

„Přesun dat do cloudu a rychlá adopce modelu SaaS zvyšuje potřebu také po analytických nástrojích poskytovaných na bázi cloudu,“ uvádí Balaji Yelamanchili, senior viceprezident pro analytické produkty a řízení výkonnosti ve společnosti Oracle. „Portfolio Oracle Analytics Cloud vyplňuje mezeru na současném trhu. Jedná se o komplexní sadu, která nabízí funkčnost business intelligence i analýzu velkých objemů dat.“
„Technologie business intelligence jsou stále více používány nejen technicky pokročilými uživateli. Širší přijetí BI umožní, aby stále více zaměstnanců mohlo provádět svá rozhodování na základě dat. Nabídka BI v podobě cloudu umožňuje nasadit tyto technologie rychle a bez vstupních investic do hardwaru a specializovaného softwaru. Technologie business intelligence tak mohou následovat trendy dalších podnikových aplikací,“ dodává Tom M. Pringle z analytické společnosti Ovum.

Podrobnější informace (v angličtině)
• Sada Oracle Analytics Cloud
• BI jako služba: Oracle Business Intelligence Cloud Service
• Oracle BI Cloud Service: Podrobnější informace
• Databáze jako služba: Oracle Database Cloud Service
• Infrastruktura jako služba: Oracle Cloud Infrastructure as a Service
• Sada Oracle Cloud Applications

O konferenci Oracle OpenWorld
Konference Oracle OpenWorld v San Francisku je nejvýznamnějším setkáním roku pro zákazníky, potenciální zákazníky a partnery společnosti Oracle. Cílem této vzdělávací akce je pomoci podnikům v optimalizaci stávajících systémů a při porozumění přicházejícím trendům a technologiím. Oracle OpenWorld nabízí více než 2 700 vzdělávacích setkání, stovky ukázek produktů a stánky 450 partnerů. Partneři i zákazníci z celého světa zde představují své inovativní aplikace, middleware, databáze, servery, úložné systémy, řídicí systémy a řešení pro cloud i infrastrukturu. Konference Oracle OpenWorld 2014 probíhá od 28. září do 2. října v San Francisku v komplexu Moscone Center.
Podrobnější informace, registrace a sledování akce včetně přímých přenosů: www.oracle.com/openworld.
Zapojte se do diskusí na Twitteru, Facebooku a na blogu společnosti Oracle věnovaném konferenci OpenWorld. Konference Oracle OpenWorld na LinkedIn.