Oracle zdokonalil zabudovatelné databáze Oracle Berkeley DB

oracleSpolečnost Oracle oznámila nové verze open source zabudovatelných databází Oracle Berkeley DB a Oracle Berkeley DB XML. Vývojáři, výrobci softwaru (ISV), výrobci hardwaru a podniky mohou integrovat produkty Oracle Berkeley DB přímo do svých softwarových aplikací, zařízení a vybavení. Poskytnou tak svým zákazníkům vysoký výkon, spolehlivost a dostupnost prakticky bez lidských zásahů do správy.

Nové verze Oracle Berkeley DB 4.8 a Oracle Berkeley DB XML 2.5 nabízejí podstatná vylepšení výkonu, jež umožňují rychlejší zpracování s levnějším hardwarem. Nová programovací rozhraní zjednodušují vývoj aplikací a pomáhají ušetřit čas, prostředky a školení potřebné k vybudování nové aplikace. Nové vlastnosti poskytují větší flexibilitu pro řešení požadavků aplikací na škálovatelnost a ukládání na disky.
Vylepšení databází Oracle Berkeley DB potvrzují odhodlání společnosti Oracle rozvíjet open source software a dále poskytovat ty nejlepší knihovny zabudovatelných databází na trhu.

Vyšší výkon, škálovatelnost a dostupnost kritických aplikací
Oracle Berkeley DB je zabudovatelné databázové jádro, které poskytuje vývojářům rychlé, spolehlivé, místní udržování párů klíčů/hodnot téměř s nulovou administrací. Mezi nové funkce ve verzi 4.8 patří:
Jednoduché ovládání
Podpora cizích klíčů – zaručuje referenční integritu a snižuje pracnost vývoje aplikací.
Lepší zpracování chyb ve vícevláknových aplikacích – zajišťuje nepřetržitou dostupnost.
Nový nástroj DB_SQL – urychluje vývoj generováním kódu aplikací založených na Berkeley DB z popisu schématu SQL.
Integrace knihovny standardních šablon C++ (Standard Template Library, STL) – pomáhá snižovat komplikovanost a náklady na vývoj a zkracovat dobu potřebnou k uvedení produktů na trh.
Podpora C#/.NET – zjednodušuje práci vývojářům ve Windows.
Podpora více procesů v programovacím rozhraní komponenty Replication Manager – zjednodušuje vývoj vysoce dostupných aplikací.
Vyšší výkon a škálovatelnost
Zdokonalená kód zamykání – umožňuje dosáhnout podstatně vyššího výkonu aplikací na SMP systémech.
Automatická tvorba a přístup k několika oddílům tabulek – zvyšuje propustnost aplikací.
Nové API pro dávkové načítání/vymazání – zvyšuje výkon aplikací.
Nová komprese B-stromu – šetří místo na disku a zvyšuje výkon.

Oracle Berkeley DB XML je open source zabudovatelná XML databáze, která prostřednictvím technologie XQuery přistupuje k dokumentům uloženým v kontejnerech a indexovaným na základě jejich obsahu. Oracle Berkeley DB XML je postavena na základně Oracle Berkeley DB a navíc obsahuje analyzátor dokumentů, nástroj pro indexování XML a jádro XQuery, které zajišťuje rychlejší, účinnější načítání dat. Mezi nové funkce ve verzi 2.5 patří:
Jednoduché ovládání
Podpora externích funkcí – umožňuje uživatelům rozšiřovat chování příkazů XQuery v programovacích rozhraních C++, Java a Python. Toto podstatné vylepšení použitelnosti může zároveň přispět i k výraznému zlepšení výkonu.
Vyšší výkon a škálovatelnost
Menší disková stopa kontejnerů XML – může snížit nároky na úložnou kapacitu až o 30 procent, což kromě jiného přispěje k vyšší efektivitě mezipaměti a lepšímu výkonu načítání dokumentů.
Certifikace pro Oracle Berkeley DB 4.8 – je základnou výkonu a funkčních zdokonalení softwaru Berkeley DB XML 2.5.

Podpůrné zdroje

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.oracle.com.