Premiéra informačního systému BYZNYS VR na Invexu

Nový podnikový informační systém BYZNYS VR bude na Mezinárodním veletrhu informačních technologií Invex 2007 hlavním lákadlem v expozici předního českého producenta ERP řešení, společnosti JKR. Návštěvníci veletrhu budou mít na unikátní příležitost poprvé vidět BYZNYS VR a jeho přednosti. Budou se také moci setkat se zástupci společnosti JKR a tak jako každý rok, ani letos nebude na stánku JKR chybět zábava.

Expozici společnosti JKR naleznou návštěvníci jako již tradičně v pavilonu V, na stánku číslo 40. Hlavní, netrpělivě očekávanou novinkou, která bude na Invexu v expozici JKR k vidění, je nový podnikový informační systém třídy BYZNYS – ucelené ERP řešení BYZNYS VR, která je speciálně přizpůsobena pro práci uživatelů v novém operačním systému Windows Vista a s Office System 2007 od společnosti Microsoft. Jedná se o unikátní možnosti propojení podnikového informačního systému s operačním systémem a kancelářskými aplikacemi, což v tuto chvíli a v této podobě v České republice nemůže nabídnout žádný z lokálních ani nadnárodních konkurentů.

Jiří Rákosník , obchodní ředitel společnosti JKR, k uvedení nového ERP řešení na Invexu doplňuje: „BYZNYS VR je nejvyšším stupněm v technickém a uživatelském rozvoji produktů třídy BYZNYS. Systém podporuje nejmodernější informační technologie a uživatelům přináší pohodlnou každodenní práci a ohromné možnosti.“

BYZNYS VR je zaměřen na čtyři základní oblasti: atraktivitu pro uživatele, ergonomii při práci, na míru přizpůsobené komponenty a zakomponování pohledu pro projektově řízené organizace.

Velkým lákadlem pro uživatele je přímé napojení na informace v ERP systému prostřednictvím mini aplikací, označovaných jako Gadgets, které jsou integrovány v postranním panelu operačního systému Windows Vista. Uživatel nemusí být přihlášen do informačního systému, přesto však může mít v reálném čase přístup k důležitým informacím, které jsou zobrazovány přímo na pracovní ploše – sledovat může například nezaplacené faktury, stav skladových zásob, objednávky, různé manažerské souhrny a mnoho dalšího.

BYZNYS VR je, podobně jako BYZNYS Win, plně kompatibilní také s předchozími verzemi operačního systému Windows a kancelářského balíku Office, v takových případech však nebude možné využívat některé z funkcí, připravené speciálně pro Windows Vista a Office System 2007.

Druhou velkou novinkou v rámci nového podnikového informačního systému BYZNYS VR je uvedení řešení pokrývajícího oblast projektového řízení. Ten je určen především organizacím, jejichž operace jsou natolik komplexní, že vyžadují podrobné rozpracování z hlediska definice průběhu projektu, jeho strukturovanosti, sledování dílčích činností, zdrojů, financí a termínů.

Také došlo k řadě dalších vylepšení a změn, které by měly zkvalitnit a zefektivnit provozování podnikových informačních systémů BYZNYS Win. Zde přibyly například nové nástroje pro management, jako jsou multidimenzionální analýzy, komplexní finanční analýzy, statistické výkazy a další. V oblasti Výroby přibyly Gantovy grafy a vyšší podpora grafického zpracování jednotlivých zakázek a v Dopravě je hlavním tahákem nový modul zaměřený na spedici.

O společnosti J.K.R.

Společnost J.K.R. je s produkty řady Byznys předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze, Plzni a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.

Informační systémy třídy Byznys využívá v Česku více než 1 100 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, H & H Hotels, Humi Outdoor, Marimex, Ravak, Ryor či Vltava-Labe-Press.