Prodej elektronických komponent s Byznys ERP

Společnost Seno, přední český velkoobchod s komponentami pro elektroniku a elektrotechniku, si pro kompletní zastřešení svých podnikových agend a provázání podnikových procesů vybrala systém Byznys ERP od společnosti J.K.R.

Před zahájením samotné implementace shromáždili konzultanti J.K.R. všechny požadavky společnosti Seno na funkčnost informačního řešení, mezi které patřilo především zpracování veškerých podnikových postupů v rámci jednoho systému a zřetězení velkoobchodního procesu tak, aby plně vyhovoval potřebám uživatele a jeho specifikům. „Oproti zpracování v předchozím informačním systému začíná velkoobchodní proces v Byznys ERP již zpracováním přijaté objednávky, která byla původně evidována pouze v papírové podobě. Díky jejímu zapsání do systému mají uživatelé společnosti Seno nyní lepší přehled o požadavcích zákazníků a jejich plnění. Následný výdej ze skladu pak už probíhá jednoduše, dle jednotlivých přijatých objednávek,“ vysvětluje Jiří Rákosník, obchodní ředitel společnosti J.K.R.

Po zavedení ERP řešení proběhla školení a testování uživatelských úprav v prostředí uživatele. Následovalo zahájení ostrého provozu s dohledem ze strany konzultantů dodavatele, v jehož rámci byla jednotlivým uživatelům poskytnuta podpora při provádění rutinních operací a došlo k přizpůsobení informačního systému individuálním požadavkům uživatele.

„Naši konzultanti provedli dle požadavků uživatele rozsáhlé změny v zobrazení jednotlivých formulářů (vydaná objednávka, dodací list, faktura, atd.), a to včetně doplnění log a dotažení doplňujících polí. Samozřejmou funkčností se rovněž stala možnost exportovat tyto formuláře přímo do e-mailu či formátu PDF,“ říká Jiří Rákosník.

Mezi nejdůležitější přínosy nového řešení pro společnost Seno patří kromě sjednocení veškerých podnikových agend, provázání jednotlivých podnikových procesů a zpracování celého velkoobchodního procesu v rámci ERP systému také možnost přístupu obchodních zástupců do centrální databáze přes terminálové služby, zlepšení organizace skladových zásob či zjednodušení procesu objednávání v závislosti na požadavcích zákazníků.

O společnosti Seno
Společnost Seno působí na českém trhu od roku 1993 a je součástí evropské prodejní sítě Seno Import-Export Handelsgesellschaft, Wien. Zabývá se podnikáním v oblasti velkoobchodního prodeje stavebních prvků pro elektroniku a elektrotechniku, krimpovacích konektorů a strojů pro stříhání a odizolování kabelů, krimpovacích strojů a také automatů pro výrobu kabelové konfekce. V ČR výhradně zastupuje několik předních výrobců v této oblasti – firmy Schleuniger, Vogt AG, Autosplice, Polyrack a Elesta Relays. Více informací na www.seno.cz.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes působí po celé ČR a na Slovensku. Více informací naleznete na www.jkr.eu.

O systémech Byznys ERP
Podnikové informační systémy Byznys ERP využívá v Česku více než 1 250 organizací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.byznys.eu.