První LED tiskárna pro pětibarevný digitální tisk CMYK+1

Japonská společnost OKI představila nové produkční tiskárny, které umožňují malonákladový digitální pětibarevný tisk (CMYK+1), přičemž pátou barvou je buď bílá, nebo lak. Model OKI ES9541 formátu A3++ disponuje díky použité LED technologii vysokou kvalitou tisku, rychlostí až 50 stran A4 za minutu, nízkými celkovými náklady na vlastnictví a širokými možnostmi použití. Výrazně posunuje kreativní možnosti při malonákladovém tisku od jednoho kusu s dodáním prakticky ihned.

OKI ES9541 je první digitální tiskárna na trhu, která nabízí jedinečnou možnost tisku s doplňkovou pátou barvou. „Zejména menším grafickým studiím se tak otevírají zcela nové možnosti využití při dosažení výrazných úspor v produkčních nákladech, protože dříve bylo nutno použít nákladná digitální nebo litografická tisková zařízení,“ popisuje Josef Klinger, specialista na barevný tisk ze společnosti Oki Systems. Další výhodou je přenosový pás, na nějž se postupně přenese obraz ze všech válců, který je následně s perfektním soutiskem přenesen na potiskovaný papír.

Pětibarevná A3++ tiskárna OKI ES9541 využívá k tisku víceúrovňovou digitální LED technologii, která zajišťuje ostré a živé tiskové výstupy, což v kombinaci s rozlišením 1 200 x 1 200 dpi poskytuje jistotu kvalitních výstupů při rychlosti barevného tisku až 50 stran A4 za minutu. Podporována jsou média s gramáží až 360 g/m2 jednostranně a 320 g/m2 oboustranně s rozměry papíru od A6 po SRA3. Díky zcela přímému průchodu papíru potiskne i reklamní bannery o délce až 1,3 m. Tiskárnu je možno volitelně ovládat softwarovým ripem EFI Fiery XF 5.0, při barevné správě lze využít ICC profily.

Pro snadné ovládání disponuje tiskárna přehledným 11cm LCD displejem. Samozřejmostí je vysokokapacitní spotřební materiál až na 38 000 stran a bezplatná 3letá záruka se servisem u zákazníka.

Tiskárny OKI ES9541 jsou dodávány prostřednictvím sítě specializovaných autorizovaných prodejců, kteří zákazníkům poskytnou odpovídající odborné služby.