Pure Storage umožňuje organizacím snížit přímou spotřebu uhlíku v systémech pro ukládání dat až o 80 %

Společnost Pure Storage® (NYSE: PSTG), průkopník v poskytování pokročilých technologií a služeb v oblasti ukládání dat, vydala svou první zprávu ESG, která poskytuje přehled o aktuálních ukazatelích společnosti a stanovuje závazky pro dosažení smysluplného pokroku směrem k lepší budoucnosti pro globální komunitu.

„Společnost Pure má dnes významný a bezprostřední vliv na snižování emisí oxidu uhličitého v datových centrech po celém světě. Intenzivně se snažíme o ekologickou udržitelnost našeho podnikání,“ uvedl Charles Giancarlo, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Pure Storage. „Produkty Pure pozitivně ovlivňují ekologickou stopu našich zákazníků, protože vyžadují podstatně méně prostoru i energie k napájení a chlazení. Navíc produkují méně odpadu než systémy na bázi klasických pevných disků nebo systémy all-flash konkurenčních dodavatelů.“

Budování udržitelné technologické infrastruktury je nezbytné pro zmírnění globálního oteplování a nejhorších dopadů klimatických změn. Společnost Pure je v tomto úsilí lídrem, protože navrhuje a vyrábí produkty a poskytuje služby, které zákazníkům umožňují výrazně snížit jejich vlastní ekologickou stopu. V rámci své nové zprávy ESG provedla společnost Pure hodnocení životního cyklu (LCA, life cycle assessment) svého produktového portfolia, zejména produktů FlashArray. Dle něj dosahují zákazníci společnosti Pure ve srovnání s konkurenčními produkty v systémech pro ukládání dat až 80% snížení přímé spotřeby uhlíku.

Vedle úspor energie a emisí, které společnost Pure svým zákazníkům přináší, poskytuje jedinečná architektura Evergreen TM a předplacené služby Pure as-a-Service TM další ekologické přínosy; podstatně totiž snižují množství elektronického odpadu, prodlužují životnost zařízení a omezují nedostatečné využívání úložišť (naddimenzované kapacity). Díky tomu je 97 % úložných polí Pure zakoupených před šesti lety stále v provozu.

Kromě toho, že Pure Storage pomáhá k udržitelnějšímu provozu svým zákazníkům, zavázal se i k několika cílům, které mají snížit jeho vlastní uhlíkovou stopu a dosáhnout pokroku v oblasti emisí všech kategorií (Scope 1, 2 a 3).

  • 50 % snížení intenzity emisí skleníkových plynů z kategorie 1 a 2 dle GHC protokolu (protokol o skleníkových plynech) o 50 % na zaměstnance do roku 2030.
  • Dosažení nulových tržních emisí typu 1 a 2 do roku 2040.
  • Snížení intenzity emisí typu 3 při používání prodaných produktů o 66 % na jeden efektivní petabajt dat (při porovnání prodaných produktů od roku 2020 do roku 2030).

Celou zprávu ESG společnosti Pure a informace o dalších iniciativách společnosti Pure a jejich zaměstnanců najdete na webu https://www.purestorage.com/company/corporate-social-responsibility.html