Rozšířením portfolia Portworx a zpřístupněním systému Kubernetes pro reálné nasazení zvyšuje společnost Pure Storage produktivitu vývojářů

Vylepšení v portfoliu Portworx poskytují více datových služeb než kdykoli předtím a zároveň dávají týmům DevOps větší kontrolu nad jejich pracovními toky.

Společnost Pure Storage® (NYSE: PSTG), průkopník v poskytování pokročilých technologií a služeb v oblasti ukládání dat, oznámila řadu aktualizací svého portfolia Portworx. Mezi tyto inovace patří mj.:

  • Všeobecná dostupnost služeb Portworx Data Services, což je v oboru první platforma typu databáze jako služba (DbaaS) pro systém Kubernetes.
  • Nová generace uznávaného řešení Portworx Enterprise. Tato kompletní platforma pro správu dat v systému Kubernetes je připravena pro multicloudové prostředí a určena k provozu kritických aplikací v produkčním prostředí.
  • Všeobecná dostupnost služby Portworx Backup-as-a-Service. Služba podporuje zálohování a obnovu libovolných služeb Kubernetes včetně Amazon EKS, Red Hat OpenShift, Google Kubernetes Engine, VMware Tanzu a Microsoft Azure Kubernetes Service.

„Zaměřujeme se na sjednocení a zjednodušení světa platforem a týmů DevOps, což může vyřešit jeden z hlavních typů problémů při zavádění aplikací Kubernetes do produkčního podnikového prostředí. Dnešním oznámením poskytujeme našim zákazníkům komplexní sadu řešení pro systém Kubernetes, která jim pomohou zrychlit datové služby, zprovoznit aplikace Kubernetes v produkčním prostředí a chránit aplikace a data bez ohledu na jejich umístění, a to jen pomocí několika kliknutí,“ uvádí Murli Thirumale, viceprezident a generální ředitel divize Cloud Native Business Unit společnosti Pure Storage.

Portworx Data Services

Složitost, která je důsledkem používání různých typů datových služeb a různých databází, znamená, že týmy DevOps tráví velkou část svého času řešením problémů nasazení a provozu. Nemají dostatek času věnovat se vývoji nových funkcí, které požadují zákazníci. Portworx Data Services je platforma DbaaS (databáze jako služba) pro systém Kubernetes, kterou mohou organizace využít k urychlení nasazování, provozu (tzv. Day 2) a ochrany jakékoliv datové služby jediným kliknutím. Zákazníkům přitom nehrozí žádné uzamčení (lock-in) ve vztahu k dodavateli a nemusí ani najímat vlastní specialisty.

Po oznámení všeobecné dostupnosti mohou vývojáři nyní využívat následující výhody služby:

  • Podpora kritických databází: Na platformě One Platform je podporováno okamžité nasazování populárních datových služeb jedním kliknutím, a to včetně služeb Cassandra, Kafka, PostgreSQL, RabbitMQ, Redis a Zookeeper; brzy přibydou další služby. Týmy zodpovědné za platformy mohou k provozu všech těchto databází používat rozhraní One API a spravovat řešení One Solution pro podporu na podnikové úrovni.
  • Ceny založené na spotřebě: Organizace platí pouze za datové služby, které využívají (spotřebovávají). Datové služby Portworx lze zakoupit v modelu průběžného placení nebo v podobě předem zakoupených hodin.

Portworx Enterprise

Podniky a poskytovatelé služeb dnes standardizují pomocí systému Kubernetes všechny své kontejnerizované aplikace, ať už jde o lokální prostředí (on premises), cloud nebo okrajová prostředí (edge). Tito zákazníci se také snaží rozšířit standardizaci na nové pracovní úlohy, a získat tak v produkčních prostředích Kubernetes vyšší výkon a efektivitu. Právě uvedená generace řešení Portworx Enterprise zpřístupňuje zákazníkům nové způsoby použití, které pomohou do produkčních prostředích Kubernetes převést různorodé pracovní úlohy, zvýšit agilitu vývojářů, maximalizovat výkon aplikací a zkrátit dobu opětovného spuštění aplikace při selhání (failover) na sekundy.

Pět nových způsobů použití a funkcí Portworx Enterprise:

  • Platforma jako služba pro více nájemců s řízením vstupů a výstupů aplikací: Tato funkcionalita umožňuje zákazníkům maximalizovat využití infrastruktury, řídit vstup/výstup a šířku pásma pro jednotlivé aplikace i nájemce (tenanty) a efektivně škálovat prostředí platformy jako služby.
  • Sítě 5G v prostředí edge s IPv6: Umožňuje nasazení aplikací Kubernetes v prostředí 5G/edge, plnou (end-to-end) podporu protokolu IPv6 a přístup k úložištím edge.
  • Manipulace se staršími aplikacemi a jejich přesouvání pomocí virtualizace Kubernetes: Poskytuje plnou podporu virtualizace KubeVirt a Openshift v řízených platformách Kubernetes.
  • Jednotné překryvné úložiště se službou Object Store Service: Zákazníci mohou získat jednotné řešení pro překryvné (overlay) úložiště se službami souborových, blokových a objektových úložišť.
  • Horká datová vrstva podpořená vysoce výkonným úložištěm s PX-Fast: Zákazníci mohou využívat výhod vysokých rychlostí vstupu a výstupu (IOPS) a nízké latence jakékoli vysoce výkonné úložné backendové infrastruktury, včetně NVMe, a to při zachování výhod řešení Portworx Enterprise.

Portworx Backup-as-a-Service

Podle studie Global Data Protection Index 2021 se 82 % organizací obává, že jejich současné řešení ochrany dat nebude vyhovovat budoucím podnikatelským výzvám, a 67 % organizací má problém najít správné řešení ochrany dat pro své cloudové aplikace. Zákazníci také chtějí, aby integrovaná řešení zálohování a obnovy po havárii byla nabízena jako služba. Řešení PX-Backup-as-a-Service přebírá veškerou bohatou funkcionalitu řešení PX-Backup a zpřístupňuje je zákazníkům jako službu účtovanou v režimu spotřeby, což zjednodušuje ochranu dat v systému Kubernetes, ať už jde o Day 0 (návrh architektury) nebo Day 2 (vlastní provoz).

Služba Backup-as-a-Service je nyní všeobecně dostupná a zahrnuje automatické zjišťování clusterů Amazon EKS. Zákazníkům to umožňuje začít chránit své nativně cloudové aplikace pomocí několika jednoduchých kliknutí, nasadit řízení přístupu na základě rolí (RBAC, role-based access control) a provozovat aplikace pro více oddělených uživatelů (multi-tenancy).

Nová generace řešení Portworx Enterprise bude celosvětově dostupná v druhé polovině roku 2022.