Snadné vánoční pečení s high-tech keramikou

Společnost JANUS představila českému trhu novinku v oblasti kuchyňských potřeb z high-tech keramických materiálů – struhadla na koření a zeleninu značky KYOCERA.

Keramické kuchyňské potřeby jako jsou nože či škrabky získávají v moderní kuchyni čím dál větší popularitu, a to jak pro své mimořádné vlastnosti, tak i pro vysokou estetickou hodnotu. Nyní k nim přibudou i speciální keramická struhadla, která jsou vhodná pro velmi jemné strouhání ovoce a zeleniny, ale také sýrů či koření, což oceníme především nyní, v době vánočního pečení.

Oproti hojně rozšířené oceli, která svou ostrost obvykle ztratí již po několika měsících používání a bývá náchylná ke korozi, jsou keramická struhadla a čepele mnohem tvrdší a nikdy nezrezaví, a tak vydrží ostré po mnoho let každodenního používání.

Keramické ostří dále neabsorbuje chuť ani zápach strouhaných či krájených potravin a ovoce ani zelenina po použití nezhnědne. Potraviny navíc nezískají kovovou pachuť a uchovají jídlu jeho čerstvou chuť i důležité vitamíny, a proto jsou tato struhadla i nože velmi vítanými pomocníky v domácnostech s malými dětmi, kde se obzvláště dbá na zdravou výživu.

Keramická struhadla značky KYOCERA se dodávají ve dvou velikostech – s průměrem 9 a 16 cm a své uživatele překvapí velmi snadným použitím. Struhadla jsou vysoce ostrá, proto není při strouhání potřeba vynakládat téměř žádny tlak.

Pro předvánoční období připravila firma JANUS na tato struhadla speciální akční ceny.

Keramické kuchyňské potřeby KYOCERA jsou vyrobeny z pokročilých high-tech keramických materiálů, jako je oxid hlinitý či oxid zirkoničitý. Ten je druhým nejtvrdším materiálem na světě, je chemicky inertní a neopotřebovává se. Jeho tvrdost odpovídá 8,2 mohsům na Mohsově stupnici tvrdosti (ocel má 5-6 a diamant 10).

Autorizovaným dovozcem a distributorem kuchyňských keramických potřeb KYOCERA je firma JANUS, která tyto produkty nabízí prostřednictvím široké sítě partnerů z řad prodejců kuchyňských doplňků a také prostřednictvím vlastního internetového obchodu www.keramickenoze.cz.

Fotografie v tiskové kvalitě:

Keramické struhadlo Kyocera při práci

Keramické struhadlo Kyocera

Keramické struhadlo Kyocera se zázvorem

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 ve spolupráci s Kyocera Electronic Europe. Je oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních, velkoformátových zařízení a keramických kuchyňských a kancelářských potřeb značky KYOCERA v České republice. Od roku 2007 také nabízí vlastní řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004.
Více informací získáte na www.janus.cz nebo na www.keramickenoze.cz.