Španělské kovové dekorační lišty přichází do českých koupelen

Společnost Los Kachlos, největší český prodejce a dovozce značkových keramických obkladů a dlažeb ze Španělska, uvádí na tuzemský trh unikátní kovové dekorační lišty, které nahrazují dříve oblíbené keramické listely, a to především v kombinacích s velkoformátovými kalibrovanými obklady.

Ideu dekorace velkoformátových obkladů lištou uvedli v život španělští návrháři, kteří patří v oblasti technologií a designu koupelen mezi světovou špičku. Los Kachlos aktuálně nabízí několik desítek modelů dekoračních lišt z nejrůznějších materiálů – lišty z mosazi, lišty pochromované, postříbřené či opatřené povrchem z 24 karátového zlata, anebo posázené kameny či sklem, Vybírat lze i z deseti typů atraktivních lišt dekorovaných originálními krystaly Swarovski s certifikátem původu.

Podobně, jako se díky novým technologiím vyvíjejí obklady, mění se i názory na to, jak nejlépe obklady dekorovat. Výhodou dekorace moderních velkoformátových obkladů lištami je čistota provedení zajištěná kompletním překrytím spár. Kombinace velkoformátových obkladů a dekoračních lišt v koupelnách tak není jen čistě designovou záležitostí. Údržba větších ploch je díky nim jednodušší a provoz koupelen hygieničtější.

Lišty, které z koupelen postupně vytlačují tradiční keramické listely, jsou vyráběny v různých tloušťkách tak, aby se co nejlépe přizpůsobily rozdílným typům obkladů. Součástí nabídky dekoračních lišt ze sortimentu společnosti Los Kachlos jsou i rohové prvky, které zajistí precizní návaznost linek a podpoří dojem dokonalého zpracování. Ten je umocněn i délkou každé z lišt, jež činí 2500 mm.

Dekorační lišty, jejichž cena začíná v případě pochromované verze na částce 300 korun za jeden metr, lze vhodně kombinovat, a barvě či materiálu lišt je možné přizpůsobit jak vodovodní baterie, tak další zařízení koupelny, včetně nejrůznějších doplňků. Dekorační lišty jsou přesně tím nepatrným, ale zároveň klíčovým detailem, který dokáže odlišit obstojnou funkční koupelnu od prostoru, poskytujícího něco navíc.