Společnost CCA za dva roky vyrostla o třetinu

Společnost CCA v roce 2011 vykázala obrat 236 milionů korun, což meziročně představuje nárůst o 16 procent z loňských 204 milionů. V průběhu dvou let se přitom obrat společnosti, která patří mezi lídry v oblasti řešení pro správu elektronických dokumentů v ČR, zvýšil o více než třetinu.

Výraznou měrou se na obratu CCA podílely služby, a to z téměř dvou třetin (64 %). Vysoký podíl služeb je přitom součástí strategie společnosti a ukazuje i směřování CCA v nejbližší budoucnosti. Z hlediska oblastí došlo k výraznému růstu v oblasti správy elektronických dokumentů (Enterprise Content Management, ECM), kde obrat CCA meziročně stoupl více než šestinásobně.

„V letošním roce plánujeme růst všemi směry,“ shrnuje Martina Marešová, ředitelka CCA, cíle pro rok 2012 a pokračuje: „Znamená to, že se chceme zaměřit na všechny oblasti a segmenty, kde může ECM přinést výrazné zvýšení efektivity či snížení nákladů, a to nejen v rámci České republiky, ale také v regionu střední a západní Evropy. Jedním z prvních kroků tímto směrem pro nás je spolupráce s Toyota Tsusho Europe, lídrem v oblasti automobilového průmyslu, který jsme vloni zahájili projektem v Belgii a letos bude rozšířen do dalších evropských zemí.“

O společnosti CCA

CCA je předním poskytovatelem informačních systémů se zaměřením na správu dokumentů. Na trhu působí od roku 1991, v současnosti má obrat přes 200 milionů korun a 70 zaměstnanců v Praze, Plzni a v Brně. Mezi významné zákazníky patří mimo jiné ČSA, Letiště Praha, Madeta, Škoda JS, Tatra, Toyota Tsusho Europe a 200 soudů a zastupitelství. CCA je předním lokálním partnerem společností Oracle, Adobe, IBM, Microsoft a SAP. Více na www.cca.cz.