Společnost Oracle posiluje nabídku cloudových služeb pro země Evropské unie

Nové centrum v Německu bude podporovat především služby IaaS a umožňuje zákazníkům přesouvat do cloudu i kritické aplikace. Migrace do cloudu bude v souladu s evropským nařízením o ochraně osobních údajů GDPR.

Společnost Oracle dále vylepšuje své cloudové služby pro zákazníky ze zemí Evropské unie (Oracle Cloud EU Region). Nové investice do datových center v Německu umožňují zde provozovat moderní služby typu IaaS (infrastructure as a service, infrastruktura jako služba) i PaaS (platform as a service, platforma jako služba). Moderní služby IaaS poskytované z Německa umožní organizacím vytvářet a přesouvat do cloudu i kritické úlohy. Z hlediska poměru cena/výkon překonává tato nabídka společnosti Oracle jak provoz na vlastní infrastruktuře (on-premise), tak i konkurenční poskytovatele cloudu. K výhodám cloudových služeb Oracle patří také jejich spolehlivost, zabezpečení a možnosti řízení.

Nová nabídka Oracle je reakcí na obrovskou poptávku zákazníků po cloudových řešeních. Příjmy společnosti Oracle z tohoto segmenty vzrostly ve 3. čtvrtletí účetního roku 2017 o 71 % a dosáhly výše 1,3 miliardy dolarů (výsledky non-GAAP). Budování služeb Oracle Cloud EU Region v Německu navazuje na již dříve oznámené podobně koncipované služby Oracle Cloud UK Region ve Velké Británii. Předpokládá se, že centra v Německu budou do plného provozu uvedena ve druhé polovině letošního roku.

„Naši zákazníci v zemích EU již léta provozují své kritické aplikace v cloudu Oracle,“ uvedl Thomas Kurian, prezident pro vývoj produktů ve společnosti Oracle. „Rozšíření těchto služeb umožní využívat zde nejenom nabídku typu SaaS (software jako služba), ale i modely IaaS a PaaS. Oracle tak v rámci EU nabídne zákazníkům cloudové služby, které nemají konkurenci z hlediska výkonu, dostupnosti ani spolehlivosti, přičemž nabídka navíc bude podporovat široký rozsah podnikových aplikací.“

Rozšíření služeb Oracle Cloud EU Region v Německu obnáší tři nová centra (Availability Domains, AD) disponující velkou šířkou pásma (kapacitou připojení) a nízkou latencí (dobou odezvy). Tato tři centra se nacházejí ve Frankfurtu, ale fungují zcela nezávisle na sobě. Architektura využívající mj. platformu Oracle Real Application Clusters zajišťuje zákazníkům maximální ochranu proti selhání i dostupnost služeb. Centra Availability Domains jsou plně integrována do infrastruktury Oracle Cloud Platform jako celku, což zvyšuje právě dostupnost služeb a omezuje složitost celé architektury.

Společnost Oracle nyní zákazníkům v EU nabízí komplexní sadu cloudových služeb, včetně SaaS, IaaS a PaaS, které jim usnadňují přechod na cloudová řešení. Ať už jde o migraci aplikací postavených na databázi Oracle nebo o vývoj nových aplikací, platforma Oracle Cloud Platform konkurenci překonává z hlediska rychlosti i spolehlivosti. V Německu již cloudové služby Oracle využívají např. společnosti Global Drinks, Lufthansa Cargo a Mövenpick, takže Oracle zde má silnou pozici.

„Právě oznámená investice potvrzuje závazek společnosti Oracle budovat infrastrukturu tak, aby odpovídala požadavkům zákazníků. Nové služby budou speciálně důležité pro ty zákazníky, na něž se vztahuje blížící se nařízení o ochraně osobních údajů v zemích EU – GDPR (General Data Protection Regulations). Zajistíme, že přechod do cloudu proběhne v souladu s těmito požadavky,“ uvedl Frank Obermeier, viceprezident a ředitel společnosti Oracle v Německu.

„Spolupracujeme se zákazníky z EU i jinde ve světě, abychom jim pomohli urychlit přechod na moderní cloudová řešení, ať už jde o služby SaaS, PaaS nebo IaaS,“ říká Tim Jennings, hlavní analytik pro podnikové IT v konzultační společnosti Ovum. „Posílená nabídka služeb Oracle v rámci EU poskytne zákazníkům plné spektrum cloudových řešení na úrovni, jakou vyžaduje podnikový sektor.“

„Pomáháme našim zákazníkům uplatňovat přístup Cloud First,“ dodává Yves Bernaert senior managing director společnosti Accentrure Technology pro Evropu, Afriku a Latinskou Ameriku. „Jsme celosvětově jedním z hlavních integrátorů řešení Oracle a speciálně v Německu jsme pak byli letos Oraclem vyhodnoceni jako partner roku pro služby IaaS. Rádi svým klientům nabídneme toto plně škálovatelné cloudové řešení, které přináší konkurenční výhodu, podporuje digitální transformaci a navíc lze provozovat lokálně v rámci jediné země.“

Společnost Oracle je jediným dodavatelem cloudových řešení, který poskytuje zákazníkům plný výběr a pružnost v tom, jak mohou cloudové služby nasadit a provozovat. Organizace mohou přistupovat ke službám Oracle Cloud na serverech Oracle, ale stejně tak je nasazovat ve vlastních datových centrech v rámci nabídky Oracle Cloud at Customer. V jednotlivých zemích lze navíc využívat služby různých partnerů Oracle, přičemž řešení jako celek vždy řídí experti společnosti Oracle.