Společnost Oracle rozšíří autonomní služby v rámci své celé cloudové platformy

Platformu Oracle PaaS podporuje umělá inteligence a strojové učení. Zákazníci získávají za nižší cenu služby, které urychlují inovace, zefektivňují prediktivní analytiku, zvyšují zabezpečení a snižují rizika lidských chyb.

Společnost Oracle rozšiřuje své cloudové služby o nové funkce. V rámci Oracle Cloud Platform je k dispozici samoobslužné řízení, zabezpečení i provozní opravy. Tyto funkce již dříve nabízela nejnovější verze databáze Oracle, Oracle Autonomous Database provozovaná formou cloudové služby. Inovace, které nově definují standardy autonomního cloudu, prezentoval prezident společnosti Oracle pro vývoj produktů Thomas Kurian. V rámci služeb Oracle PaaS (platforma jako služba) jsou nyní nasazeny technologie umělé inteligence (AI) a strojového učení, což zákazníkům umožňuje snižovat náklady, omezovat rizika, zrychlit inovace a provádět prediktivní analýzy pro podporu rozhodování.

 

Organizace dnes vyžadují spolehlivou sadu komplexních a integrovaných cloudových služeb, v jejichž rámci mohou vytvářet nové aplikace a provozovat i ty nejnáročnější podnikové úlohy. Společnost Oracle jako jediný dodavatel nabízí cloudové služby, které dokáží samy provádět klíčové provozní funkce, jako je ladění, nasazování záplat, zálohování a upgrade, a současně poskytují pro provoz podnikového IT maximální výkon a zabezpečení i vysokou dostupnost. Platforma Oracle Cloud Platform nyní navíc přináší další funkcionalitu – konkrétně jde o autonomní (samoobslužné) funkce pro vývoj aplikací (včetně mobilních aplikací a softwarových robotů), integraci aplikací a dat, analytiku, zabezpečení a správu.

„Budoucností podnikového IT je plná automatizace,“ uvedl Thomas Kurian. „Díky společnosti Oracle se tento požadavek stává realitou. Autonomní funkce jsme vestavěli přímo do jádra našich cloudových služeb.“ Tato funkcionalita je integrální součástí celé platformy Oracle Cloud Platform, včetně celosvětově první autonomní databáze, kterou společnost Oracle představila na konferenci Oracle OpenWorld 2017. Oracle Autonomous Database díky pokročilému využití umělé inteligence a strojového učení prakticky eliminuje potřebu lidské práce, předchází lidským chybám při manuálním ladění; díky tomu poskytuje bezprecedentní dostupnost, vysoký výkon i zabezpečení, to vše přitom za nižší cenu. V roce 2018 budou k dispozici další autonomní databázové služby Oracle, každá vyladěná pro specifický typ úloh. Půjde mj. o Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud Service (pro analytiku), Oracle Autonomous Database OLTP (pro transakční a smíšené úlohy) a Oracle Autonomous NoSQL Database (pro práci s NoSQL databázemi – zápis a čtení ve velkém měřítku).

 

Služby nabízené v rámci Oracle Cloud Platform budou pro zákazníky znamenat následující přínosy:

  • Samoobslužné funkce snižují náklady a zvyšují produktivitu: Není potřeba ruční poskytování služeb, zabezpečení, monitorování, zálohování, obnova při výpadku a řešení potíží. Upgrade a instalace oprav probíhá automaticky a za běhu. Potřebné výpočetní a úložné kapacity se automaticky přizpůsobují aktuálním nárokům bez nutnosti odstávky.
  • Samoobslužné zabezpečení snižuje rizika: Automatizována je ochrana před vnějšími útoky i škodlivými aktivitami vnitřních uživatelů. Bezpečnostní aktualizace se nasazují za běhu, veškerá data jsou automaticky šifrována.
  • Samoobslužné opravy zajišťují vyšší dostupnost: Prostředí poskytuje automatizovanou ochranu před veškerými plánovanými i neplánovanými výpadky. Dostupnost ve výši 99,995 % znamená méně než 2,5 minut odstávek za měsíc, a to včetně naplánované údržby.

 

Podrobnější informace (v angličtině)