Společnost Pure Storage představuje Pure Fusion: samoobslužnou autonomní platformu poskytující úložiště formou kódu, která umožňuje neomezené škálování

Pure Fusion přináší cloudový model pro poskytování, správu i škálování podnikového úložiště bez ohledu na jeho fyzické umístění

Společnost Pure Storage® (NYSE: PSTG), průkopník v poskytování datových úložišť formou služby v multicloudovém prostředí, představila Pure Fusion™, první samoobslužnou autonomní platformu pro úložiště, která spojuje spolehlivost podnikových úložišť s agilitou a škálovatelností cloudu. Platforma Pure Fusion poskytuje správu v podobě SaaS (software jako služba); díky tomu sdružuje úložná pole do zón dostupnosti a automatizuje dříve složité úlohy, jako je rozmisťování pracovních úloh, jejich mobilita a vyvažování celkové zátěže. Pure Fusion přináší také nové rozhraní API umožňující týmům spravujícím úložiště i koncovým uživatelům pracovat v modelu úložiště jako kódu (storage-as-code) a na vyžádání (on-demand), který je integrován s aktuálně používanými vývojářskými nástroji.

Šéfové podnikového IT dnes od své vlastní infrastruktury očekávají škálovatelnost a snadnost použití jako ve veřejném cloudu. Problém ale spočívá v tom, že starší úložiště jsou ve svém základu součástí složitých architektur, což znemožňuje jejich automatizaci ve velkém měřítku. Podniková úložiště se ovšem musejí vyvíjet tak, aby poskytovala provozní model cloudu; pouze ten organizacím poskytne požadovanou flexibilitu, agilitu a rychlost nezávisející na tom, kde jsou data konkrétně uložena.

Platforma Pure Fusion proto přináší nový model úložiště s neomezeným škálováním, který sjednocuje pole (array) a optimalizuje fondy (pool) úložišť za chodu. Díky tomu přináší jednoduchost provozního modelu cloudu – a to kdekoli, v režimu on-demand a s poskytováním samotné infrastruktury (back-end provisioning). Koncoví uživatelé budou moci rychle spotřebovávat svazky (volume), souborové systémy a pokročilé datové služby, jako je replikace, aniž by museli čekat na manuální práci prováděnou na pozadí. Hardware se díky tomu stane skutečně neviditelným. Pure Fusion umožní organizacím bezproblémové škálování; v prvním kroku je integrován s řešeními FlashArray//X, FlashArray//C a Pure Cloud Block Store, v budoucnu se plánuje integrace s FlashBlade a Portworx. Platforma Pure Fusion ve spojení s portfoliem výkonných řešení společnosti Pure posouvá výkon úložiště, hustotu a dostupnost dat na novou úroveň.

„Zákazníci chtějí nové agilní úložiště, které je plně automatizované, samoobslužné a placené podle skutečného využívání. Platforma Pure Fusion boří tradiční bariéry podnikových úložišť, přináší úložiště poskytované opravdu jako kód a urychluje inovace,“ uvádí Ajay Singh, produktový ředitel společnosti Pure Storage.

„Mnoho organizací dnes požaduje více věcí současně: chtějí zrychlit vývoj aplikací bez snížení výkonu, dostupnosti a zabezpečení dat. Nově oznámená platforma Pure Fusion reaguje přesně na tyto potřeby nové generace správců podnikového IT,“ dodává Scott Sinclair, vrchní analytik společnosti Enterprise Strategy Group.

Hlavní funkce a přínosy platformy Fusion:

  • Neomezené škálování: Modernizace clusterů úložišť s novými zónami dostupnosti, které fungují podobně jako v cloudu, umožňují téměř neomezené škálování.
  • Samoobslužnost cloudu: Koncoví uživatelé mohou rychle využívat svazky, souborové systémy a pokročilé datové služby, jako je replikace, aniž by museli čekat na manuální práci lidí z oddělení podnikového IT.
  • Inteligentní správa zátěže: Fondy úložišť lze optimalizovat přiřazováním a vyvažováním zátěže/prováděných úloh za běhu podle měnících se podmínek, a to bez nutnosti manuální správy.
  • Zvýšená spolehlivost: Platforma zajišťuje globální dostupnost a vynikající odolnosti proti selhání bez dopadu na výkon.
  • Bezproblémová automatizace prostřednictvím modelu Storage-as-Code™: Zákaznícimohou s výkonným rozhraním API-first rychle nasazovat svazky úložišť pomocí nejběžnějších vývojových nástrojů, jako jsou Terraform a Ansible.

Platforma Fusion bude v podobě předběžné verze (preview) k dispozici na konci roku, všeobecná dostupnost se plánuje na první polovinu roku 2022. Podrobnější informace: web Pure Fusion.