Společnosti Infosys a HP Inc. oznamují strategickou alianci, jejímž cílem je pomoci podnikům urychlit digitální transformaci

Společnost Infosys (NYSE: INFY), celosvětový lídr v oblasti konzultací, technologií, outsourcingu a služeb nové generace, oznamuje řešení Retail Point of Sale (RPOS) a Enterprise Device as a Service (DaaS). Obě řešení byla uvedena ve spolupráci se společností HP Inc. jako součást programu HP Global System Integrator (GSI) Alliance. Cílem nově představených řešení je pomoci podnikům s urychlením digitální transformace.

Společné řešení RPOS poskytuje zákazníkům digitální přístup napříč celým dodavatelským řetězcem, což umožňuje v reálném čase spolupráci mezi nakupujícími, maloobchodními prodejci a dodavateli, přímo při realizaci jednotlivých transakcí. Výsledkem je jednotná uživatelská zkušenost všech stran bez ohledu na zvolený komunikační kanál. Řešení Enterprise Device as a Service (podnikové zařízení jako služba) definuje a poskytuje technologie, které transformují a optimalizují využívání zařízení v podnicích. Toto řešení zahrnuje nákup, řízení a používání zařízení, pokrývá kompletní (end-to-end) služby, podnikové aplikace, reporting (včetně sledování/reportingu automobilů), analytiku, statistiky atd.

„HP a Infosys dokáží společnými silami vylepšit uživatelskou zkušenost koncových zákazníků a zároveň vytvářet hlubší a hodnotnější vztahy se společnými zákazníky napříč jednotlivými obory, což umožňuje další inovace vlastního podnikání,“ uvádí John Flaxman, provozní ředitel (COO) společnosti HP.

„Představená řešení RPOS a Enterprise DaaS potvrzují, že máme s HP společnou vizi o revoluci probíhající v maloobchodu, která je založena na neustálých inovacích a hloubkových analýzách,“ říká Sandeep Dadlani, prezident společnosti Infosys a ředitel její americké divize. „Podniky se ve stále větší míře pouštějí do digitální transformace a spolu s postupem této transformace budeme i nadále vytvářet nová řešení a příležitosti pro jednotlivé obory podnikání.“

O programu HP Global System Integrator (GSI) Alliance
V současném světě rychlých technologických inovací jsou společnosti ve všech oborech podnikání nuceny provádět odvážné kroky. Pouze tak si v prostředí neustálých změn může podnik udržet konkurenceschopnost. Přijímání nových technologií je teoreticky snadné, ale v praxi může představovat obtížný úkol. Společnosti řeší výzvy, které přesahují oblast samotného IT a týkají se např. širších dodavatelských řetězců či překážek v oblasti výroby a dopravy.

Program HP GSI umožňuje společnosti HP a vybraným předním globálním systémovým integrátorům spoluvytvářet přelomová řešení, která jsou k dispozici v podobě služby („spotřeby“). Tento posun odpovídá migraci z čistě transakčních systémů na modely, kde je vše dostupné jako služba. Program HP GSI posiluje pozici společnosti HP jako dodavatele nástrojů pro digitální transformaci a poskytuje zákazníkům odborné poradenské služby, které potřebují pro úspěch svých transformačních procesů.