Společnosti Pure Storage a Snowflake přinášejí lepší dostupnost dat

Společné řešení spojí agilitu objektového úložiště FlashBlade se službou Snowflake Data Cloud a poskytne zákazníkům větší kontrolu nad jejich daty, ať už jsou uložena v cloudu nebo lokálně.

Společnost Pure Storage® (NYSE: PSTG), průkopník v poskytování pokročilých technologií a služeb v oblasti ukládání dat, a společnost Snowflake, poskytovatel služby Data Cloud, oznámily partnerství. Cílem nové spolupráce je vyvinout řešení, které zvýší dostupnost dat pro globální zákazníky, jejichž data jsou uložena v prostředích on-premises (lokálně, na vlastní infrastruktuře).

Pure Storage FlashBlade je dynamická, vysoce výkonná jednotná platforma pro ukládání souborů i objektů. Vytvořena byla speciálně pro moderní analytiku, nabízí odezvu pro data v reálném čase a přitom disponuje agilitou srovnatelnou s cloudem. V rámci společně vyvíjeného řešení budou zákazníci Pure a Snowflake moci analyzovat více zdrojů dat uložených na Pure Storage FlashBlade pomocí služby Snowflake Data Cloud, přičemž samotná data zůstanou uložena lokálně. Podniky díky tomu dokážou pracovat s daty uloženými přímo na objektovém úložišti FlashBlade pomocí cloudové služby Snowflake; odpadne tak nutnost vytvářet samostatné kopie dat sdílené s jinými nástroji nebo v rámci dalších pracovních postupů (workflow).

„Spolupráce se společností Snowflake přinese zvýšení dostupnosti dat. Umožňuje nám vyjít zákazníkům vstříc bez ohledu na to, jak pokročili ve své migraci do cloudu. Každá organizace se nyní může stát podnikem založeným na datech a dosahovat výsledků rychleji,“ uvedl Rob Lee, technologický ředitel společnosti Pure Storage. „Společnost Pure tak dále posiluje své vedoucí postavení v oblasti poskytování pokročilých technologií a služeb pro ukládání dat. Společné řešení se Snowflake potvrzuje náš závazek zjednodušit způsob, jakým organizace pracují s daty, aby z nich získaly co největší obchodní hodnotu.“

„Partnerství společností Snowflake a Pure Storage umožní organizacím získat větší hodnotu z jejich lokálních dat a zároveň využít analytické a řídicí funkce řešení Snowflake,“ řekl Christian Kleinerman, produktový senior viceprezident společnosti Snowflake. „Naše společné řešení pomůže organizacím mobilizovat data z celého světa tím, že odstraní datová sila, data dále sjednotí, a umožní tak zákazníkům získat z nich větší hodnotu a hlubší poznatky.“

Veřejná zkušební verze (public preview) nového řešení bude uvedena do druhé poloviny roku 2022.