Střední školy sítě Educanet se zapojují do Oracle Academy

oracleŠest středních škol ze sítě EDUCAnet, jež klade důraz na moderní vzdělávání za podpory informačních technologií a pokročilých výukových metod, se zapojilo do vzdělávacího projektu Oracle Academy.

Díky této spolupráci získala všechna zařízení sdružená v síti EDUCAnet možnost využívat vývojové nástroje Oracle Database a Oracle Application Server pro výukové účely až na dvou platformách. Studenti tak mají přístup k informačním technologiím, s nimiž budou pracovat ve světě byznysu a učitelé zase mají v rámci spolupráce možnost rozvíjet své technické znalosti a zkušenosti díky pravidelnému proškolování a přístupu k nejnovějším produktům Oracle. V rámci studia mají studenti také možnost získat titul Oracle Certified Associate, což je první stupeň kariérní certifikace Oracle. Tento titul jim poskytne další konkurenční výhodu na pracovním trhu.
„V rámci programu Oracle Academy se snažíme maximálně pomoci školám, které chtějí studentům umožnit moderní formu výuky a pedagogům profesní rozvoj. Právě v tom v tom jsou školy sítě Educanet tím pravým partnerem“, říká Vendula Fleissigová, koordinátorka Oracle Academy.
Na všech školách sítě EDUCAnet se realizuje většina výuky za přispění výpočetní techniky. Za tímto účelem má každý student k dispozici notebook ke školnímu i domácímu užití a ve všech třídách je bezdrátové připojení na internet. Obsah i technické zabezpečení tohoto procesu vznikají rovněž za úzké spolupráce s předními výrobci a distributory IT komponent a softwaru, mezi nimiž je i společnost Oracle. Na školách sítě EDUCAnet se dále kombinuje e-learning s dalšími metodami a formami výuky, jako jsou například výukové weby či webové a elektronické učebnice.

„Snažíme se o co nejširší propojení teorie s praxí, našimi partnery jsou například společnosti Oracle, IBM, Lenovo, Dell, Apple, a další technologické firmy,“ říká marketingový manažer sítě EDUCAnet Jiří Sedláček.

O společnosti EDUCAnet
EDUCAnet je síť středních škol s důrazem na moderní vzdělávání prostřednictvím informačních technologií. EDUCAnet poskytuje jednak všeobecné vzdělání v oboru Gymnázium všeobecné čtyřleté, jednak speciální dovednosti studentům oboru Informační technologie – Aplikace osobních počítačů a v několika dalších oborech. Cílem sítě je co nejlépe připravit absolventy na další studium i vstup do praxe. EDUCAnet zahrnuje šest středních škol rozmístěných po celé České republice. Školy sídlí v Praze, Kladně, Českých Budějovicích, Pardubicích, Brně a Ostravě. Více naleznete na www.educanet.cz.

O programu Oracle Academy
Projekty společnosti Oracle a nadace Oracle Education Foundation zasahují více než milión studentů po celém světě. Oracle Academy podporuje více než 655 000 studentů v 86 zemích. Prostřednictvím spolupráce se školami, úřady a ministerstvy, jež podporují včasnou přípravu na kariéry, pomáhá Oracle Academy studentům rozvíjet technologické a obchodní schopnosti potřebné pro úspěšné kariéry v 21. století. Zúčastněné instituce mohou do svých kurzů integrovat špičkový software a výukové materiály Oracle a zpřístupňovat svým pedagogům prvotřídní možnosti profesionálního rozvoje. Další informace najdete na webu http://academy.oracle.com.

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) je největší světový dodavatel podnikového softwaru. Další informace o společnosti Oracle najdete na webu http://www.oracle.com.