The Economist ocenil řešení pro monitorování emisí od společnosti Logica

logica1Systém Logica EMO pro monitorování emisí byl oceněn časopisem The Economist jako jedno z deseti řešení boje se změnou klimatu, jež mění pravidla hry. Jedná se o inovativní řešení, které může přispět k větší energetické efektivitě a pozitivně ovlivnit uhlíkovou ekonomiku.

EMO v reálném čase monitoruje emise vozidel pomocí zařízení, které se připojuje k palubnímu počítači vozidla a bezdrátově přenáší emisní hodnoty do centrálního systému. Na základě zobrazených emisních dat pak mohou čerpací stanice nabízet ceny pohonných hmot přizpůsobené každému jednotlivému vozidlu a souvisejícímu řidičskému chování, což funguje jako pobídka směrem k „zelenějšímu“ chování na silnicích. Pokud je chování řidiče ekologicky zodpovědné, má nižší cenu paliva – a naopak. Podrobnější informace o tomto řešení najdete zde. Podívejte se na video zde.

„Velmi si vážíme tohoto prestižního ocenění od časopisu The Economist. Řešení EMO může pomoci každému jednotlivci pozitivně ovlivnit změnu klimatu,“ uvedl GBS Bindra, globální ředitel inovací ve společnosti Logica, která je předním světovým poskytovatelem IT služeb a konzultací. „Spolupracujeme s vládami, regulačními orgány a dodavateli pohonných hmot na rámci ekosystému, v němž by EMO v kombinaci s progresivní politikou přispělo k citlivému přístupu celé společnosti k ekologii,“ dodal.

O společnosti Logica

Logica je přední světová společnost poskytující služby v oblasti IT, která zaměstnává 40 000 lidí. Svým zákazníkům poskytuje konzultační služby, systémovou integraci a služby v oblasti outsourcingu IT a firemních procesů. Logica úzce spolupracuje se svými zákazníky na rozvoji jejich potenciálu – umožňuje jim změnu, která zvyšuje jejich efektivitu, urychluje růst a řídí rizika. Díky svým znalostem jednotlivých odvětví, technické dovednosti a zkušenostem s realizací projektů po celém světě umožňuje svým zákazníkům budovat vedoucí postavení na trhu. Logica je kotována na Londýnské burze cenných papírů i na burze Euronext v Amsterdamu (LSE: LOG, Euronext: LOG). Více informací najdete na www.logica.com.

Logica CEE má centrálu v Praze, pobočky v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti. Realizuje projekty pro nejvýznamnější společnosti a organizace v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Logica se umístila na 4. místě v již 7. ročníku soutěže „Best Employers Česká republika 2009“ v kategorii velkých společností. Tato prestižní soutěž sleduje motivovanost zaměstnanců a jejich zájem o dění ve firmě. Logica byla jako první společnost v České republice a na Slovensku certifikována podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0. Logica je jednou z prvních poradenských a technologických firem na českém trhu, které se podařilo získat certifikát organizace, která dodržuje standardy šetrného chování k životnímu prostředí podle mezinárodní normy EN ISO 14001:2004.

Více informací najdete na: www.logica.cz.