Tiskárny Kyocera získaly ocenění od BLI

JanusPrestižní ocenění Pick of the Year a Highly Recommended od renomované nezávislé společnosti Buyers Laboratory LLC (BLI), která se zabývá testováním produktů z oblasti tisku dokumentů, získala pro dvě své nedávno uvedené tiskárny společnost Kyocera Document Solutions. Zařízení Kyocera FS-4300DN a FS-C8650DN byla oceněna zejména pro svou vysokou spolehlivost, produktivitu a užitečné funkce.

Tiskárnu FS-4300DN společnost BLI ocenila jako nejlepší z produktů v segmentu A4 monochromatických tiskáren pro velké pracovní skupiny a kromě ocenění „Pick of the Year“ ji vyznamenala také hodnocením „Highly Recommended“.

„Od strojů značky Kyocera jsme očekávali vynikající spolehlivost a model FS-4300DN nebyl výjimkou,“ řekl Ian Latham, manažer evropské laboratoře BLI. Tiskárna FS-4300DN byla podrobena náročným dvouměsíčním testům odolnosti, které prokázaly pro zařízení Kyocera typickou výdrž s hladkým průběhem tisku bez jakéhokoliv záseku či servisního hlášení. Na BLI udělal dojem také válec tiskárny a schopnost vytisknout až neuvěřitelných 500 000 stránek formátu A4. Dalším plusem se stala produktivita zařízení, která byla se 60 stránkami za minutu nejvyšší ve své třídě.

Nejvýraznějším prvkem, jenž zaujal komisi BLI laboratoře, se však stal nový KX 6.0 ovladač, který umožňuje uživatelům konfigurovat různé předvolby tisku přímo z dialogového okna. „Není pochyb o tom, že jednou z nadstandardních funkcí FS-4300DN je nový design ovladač,“ uvedl David Sweetnam, vedoucí evropské laboratoře BLI. „Kyocera kompletně přepracovala grafiku uživatelského rozhraní s cílem zvýšit uživatelskou přívětivost. Uživatelům tak nyní stačí méně kliknutí, aby se dostali do předvoleb tisku. Všechny volby se navíc zobrazují ve stejném okně, přehledně a logicky uspořádané,“ dodal Sweetnam.

Výjimečná kvalita obrazu a minimální dopad na životní prostředí

V kategorii A3 barevných kancelářských zařízení laboratoř BLI udělila cenu „Pick of the Year“ tiskárně Kyocera FS-C8650DN, která obdržela stejně jako FS-4300DN i hodnocení „Highly Recommended“. BLI vyzdvihla jako hlavní faktory svého rozhodnutí zejména vynikající spolehlivost a produktivitu. Tiskárna FS-C8650DN předčila rychlostí tisku 55 černobílých a 50 barevných A4 stránek za minutu všechna ostatní zařízení ve své třídě. FS-C8650DN dále prokázala vysokou kvalitu tisku a její velkou předností oproti konkurenci se staly také komponenty s dlouhou životností, které minimalizují odpad spojený s provozem tiskáren na minimum, redukují dopad na životní prostředí a v neposlední řadě také snižují celkové náklady na vlastnictví.

Berthold Hurtz, produktový manažer společnosti Kyocera Document Solutions Europe B.V. k tomu řekl: „Laboratoř BLI testovala tiskárnu FS-C8650DN v oblasti kvality obrazu a produktivity, a ta nezklamala. Ostrý text, vynikající vykreslení pastelových odstínů a jemných linek jsou toho důkazem.“

Testování BLI: Přísné, ale poctivé

Oceněním „Pick of the Year“ vyznamenává BLI dvakrát ročně výrobky, které v souboru přísných laboratorních testů prokázaly nejvyšší celkovou výkonnost. BLI testuje každý výrobek v pásmu kritického zatížení z hlediska spolehlivosti, četnosti chyb podávání, kvality zobrazení při kopírování a tisku, produktivity a efektivity kopírování a tisku, snadnosti ovládání a hospodárnosti.

Ocenění od BLI si musí tisková zařízení doslova vydobýt. Zákazníci jim proto mohou zcela důvěřovat a využít je jako cenné vodítko při rozhodování o výběru toho pravého zařízení.

O společnosti Buyers Laboratory LLC
Společnost Buyers Laboratory LLC (BLI) je už 50 let přední nezávislou testovací laboratoří kancelářského vybavení a právním ochráncem spotřebitelů. Ve své internetové databázi a v bulletinech zveřejňuje srozumitelné a přesné informace o parametrech a cenových relacích kancelářských zařízení (kopírky, tiskárny, faxy a multifunkční zařízení). Díky svým zprávám o terénním a laboratorním testování je považována za předního recenzenta výrobků. Ve zprávách z terénu jsou zákazníkům výrobky poprvé představeny spolu s předběžnou analýzou jejich výkonu. V následné zprávě o laboratorním testu, jenž probíhá po dobu několika měsíců ručním testováním v laboratoři, jsou pak klientům poskytnuty nejdetailnější a nejpřesnější hodnotící informace těchto zařízení. Pro více informací navštivte www.buyerslab.com nebo www.buyerslabadvisor.com.

O společnosti KYOCERA Document Solutions
KYOCERA Document Solutions je jednou z předních světových společností zaměřených na kancelářská řešení. Její nabídka zahrnuje ECOSYS tiskárny, spolehlivá multifunkční zařízení, vysoce kvalitní spotřební materiál, všeobecné portfolio softwarových řešení a Managed Document Services (MDS). Její zákazníci profitují z nízkých provozních nákladů na vlastnictví stroje a vysoké výkonnosti na jakémkoli pracovišti. Cílem společnosti je pomáhat zákazníkům snížit jejich náklady, minimalizovat negativní dopad na životní prostředí a zároveň zlepšit efektivitu a spolehlivost při běžných firemních procesech. Pro více informací navštivte www.kyoceradocumentsolutions.eu.

KYOCERA Document Solutionsje dceřinou společností spol. KYOCERA Corporation, která v roce 2009 oslavila 50. výročí. V roce 2011 dosáhla 604. místa v anketě „Global 2000“ v magazínu Forbes, která zveřejňuje seznam největších světových veřejně obchodujících společností. KYOCERA je hlavním výrobcem high-tech keramiky, elektronických součástek, solárních článků a elektronického kancelářského vybavení. Strategie dlouhodobého rozvoje společnosti KYOCERA je zaměřená na zpracování informací, ochranu životního prostředí a udržení kvalitní úrovně života.

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 a od svého počátku se výhradně věnuje dovozu a distribuci laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních a velkoformátových zařízení v České republice. V roce 2001 rozšířila své portfolio služeb o vývoj tiskových řešení a aplikací na míru. Od roku 2007 nabízí vlastní univerzální řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Pro další informace navštivte www.janus.cz.