Tiskové řešení MyQ nově s integrovaným terminálem

JanusNový integrovaný MyQ terminál pro multifunkce Kyocera TASKalfa představila společnost Janus. MyQ Embedded Terminal plně nahrazuje univerzální hardwarové terminály a zároveň umožňuje ovládat MyQ přímo z panelu multifunkčního zařízení.

V základní variantě MyQ ET se jedná o speciální aplikaci, která se nainstaluje do multifunkčního zařízení a umožňuje identifikaci uživatele pomocí číselného PIN kódu. Pro využití bezkontaktních karet lze dokoupit hardwarový modul se čtečkou, přičemž podporováno je až patnáct různých technologií. Kromě strojů Kyocera TASKalfa lze MyQ ET nainstalovat také na odpovídající produktové řady Utax a Triumph-Adler a během několika týdnů by měla být k dispozici i podpora pro multifunkce Konica Minolta.

Po zavedení a konfiguraci integrovaného terminálu na multifunkčním zařízení dojde k uzamčení ovládacího panelu a k zařízení má v tomto stavu přístup pouze oprávněný uživatel nebo správce, jenž má navíc práva ke správě terminálu, a na rozdíl od běžného uživatele může vstupovat i do ostatních nastavení multifunkčního zařízení. Při tisku pak není tisková úloha poslána přímo k vytištění na stroji, ale je uložena na tiskovém serveru, kde čeká na identifikaci uživatele. Jakmile se uživatel přihlásí zadáním PINu nebo přiložením karty ke čtecímu zařízení, zobrazí se na ovládacím panelu jeho jméno a nabídka vybraných funkcí.

Doporučená prodejní cena integrovaného terminálu je 7880 Kč bez DPH, což ve spojení s volně dostupnou serverovou verzí MyQ Free představuje až dvoutřetinovou úsporu oproti konkurenčním řešením. Další informace naleznete na www.myq-free.cz.

O tiskovém řešení MyQ
Systém MyQ slouží ke správě, zabezpečení a monitoringu tiskových úloh. Řeší v podstatě tři základní požadavky uživatelů: ochranu a zabezpečení dat, úsporu prostředků vynaložených na provoz tiskových zařízení a větší pohodlí při obsluze a úsporu času zaměstnanců. Více informací získáte na www.myq.cz nebo www.myq-free.cz.

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 a od svého počátku se výhradně věnuje dovozu a distribuci laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních a velkoformátových zařízení v České republice. Od roku 2001 rozšířila své portfolio služeb o vývoj tiskových řešní a aplikací na míru. Od roku 2007 nabízí vlastní univerzální řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Pro další informace navštivte www.janus.cz.

O společnosti Kyocera
Japonský koncern KYOCERA, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.