Tržby Oracle Corporation vzrostly na 37,1 miliardy dolarů

Společnost Oracle Corporation vykázala ve fiskálním roce 2012, který skončil 31. května, rekordní příjmy ve výši 37,1 miliardy dolarů, což je meziročně o 4 % více. Příjmy z nových licencí přitom vzrostly o 7 % na 9,9 miliardy dolarů, příjmy z obnovených licencí a produktové podpory stouply o 10 % na 16,2 miliardy dolarů a příjmy z hardwarových systémů činily 3,8 miliardy dolarů.

Provozní příjmy se zvýšily o 14 % na 13,7 miliardy dolarů při provozním zisku 37 %. Čistý příjem stoupl o 17 % na 10,0 miliardy dolarů.

„Naše čtvrté čtvrtletí nám přineslo několik historických rekordů – nové softwarové licence za 4 miliardy, příjmy ze softwaru ve výši 8 miliard a celkové příjmy 11 miliard dolarů,“ řekla Safra Catz, prezidentka a CFO (finanční ředitelka) Oracle Corporation.

„Naše integrované systémy Exadata, Exalogic, Exalytics, SPARC SuperCluster a Oracle Big Data Appliance rostly meziročně o více než 100 % a generují příjmy přesahující miliardu dolarů,“ prohlásil Mark Hurd, prezident Oracle Corporation.

„Rozvoj Oracle Cloud je strategický pro zvyšování velikosti a profitability softwarového byznysu Oracle,“ řekl Larry Ellison, CEO (generální ředitel) Oracle Corporation. „Náš Oracle Cloud SaaS byznys dosahuje téměř miliardy dolarů. Kombinace integrovaných systémů a Oracle Cloud budou pohánět růst společnosti Oracle ve fiskálním roce 2013.“

Uváděné finanční údaje jsou v souladu s metodikou GAAP (Generally Accepted Accounting Principles).

Podrobnější informace (v angličtině)
Finanční výsledky Oracle Corporation ve 4. čtvrtletí a fiskálním roce 2012 (PDF)

O společnosti Oracle
Oracle vytváří hardware a software pro spolupráci v cloudu a v datových centrech. Pro více informací o společnosti Oracle (NASDAQ: ORCL) navštivte www.oracle.com.