Umelte si dobrou chuť – keramické ostří lze nyní použít i na koření

Společnost JANUS spol. s.r.o. představila českému trhu novinku v oblasti kuchyňských potřeb z high-tech keramických materiálů – mlýnky na koření s keramickým mlecím mechanismem z produkce japonské firmy KYOCERA.

Keramické kuchyňské potřeby jako jsou nože či škrabky získávají v moderní kuchyni čím dál větší popularitu, a to jak pro své mimořádné vlastnosti, tak i pro vysokou estetickou hodnotu. Nyní k nim přibudou i speciální mlýnky na koření, jejichž mlecí mechanismus z pevné a odolné keramiky je možné snadno nastavit na preferovanou hrubost mletí. Mlýnky jsou k dispozici v několika barevných variantách – černé, červené a modré – a lze je doplnit i speciální solničkou a pepřenkou, které jsou rovněž vybaveny jemným keramickým mlýnkem. Díky značnému ostří mlecího mechanismu není potřeba při mletí vynakládat velký tlak.

Pravá chuť a vůně pokrmů dokonale vynikne jen s čerstvě namletým kořením a nové mlýnky značky KYOCERA v tomto ohledu uspokojí představy každého gurmána.

Keramické materiály jsou oproti hojně rozšířené oceli mnohem tvrdší, nikdy nezrezaví a vydrží ostré po mnoho let každodenního používání. Velkou výhodou těchto materiálů je, že neabsorbují chuť ani zápach mletých, strouhaných či krájených potravin. Ty navíc nezískají kovovou pachuť a uchovají si důležité vitamíny a enzymy. Z tohoto důvodu jsou keramické kuchyňské pomůcky velmi populární v domácnostech s malými dětmi, kde se obzvláště dbá na zdravou výživu.

Keramické kuchyňské potřeby KYOCERA jsou vyrobeny z pokročilých high-tech keramických materiálů, jako je oxid hlinitý a oxid zirkoničitý. Právě oxid zirkoničitý je druhým nejtvrdším materiálem na světě, je chemicky inertní a neopotřebovává se. Jeho tvrdost odpovídá 8,2 mohsům na Mohsově stupnici tvrdosti (ocel má 5-6 a diamant 10).

Autorizovaným dovozcem a distributorem kuchyňských keramických potřeb KYOCERA je firma JANUS, která tyto produkty nabízí prostřednictvím široké sítě partnerů z řad prodejců kuchyňských doplňků (např. společnost Luis nebo Home&Cook) a také prostřednictvím vlastního internetového obchodu www.keramickenoze.cz.

Fotografie v tiskové kvalitě ke stažení:

Mlýnky na koření

Solnička s mlýnkem

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 ve spolupráci s Kyocera Electronic Europe. Je oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních, velkoformátových zařízení a keramických kuchyňských a kancelářských potřeb značky KYOCERA v České republice. Od roku 2007 také nabízí vlastní řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004.
Více informací získáte na www.janus.cz nebo na www.keramickenoze.cz.

O společnosti KYOCERA
Japonský koncern KYOCERA, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.