V centru Uherského Hradiště vyroste nový obchodní a administrativní komplex

TRIANGL_primarni logo_webV centru města Uherské Hradiště vyroste do jara 2012 moderní obchodní a administrativní centrum TRIANGL, které svou strategickou polohou i atraktivní nabídkou prostor osloví řadu obchodníků a poskytovatelů služeb, a to jak z oblasti Uherského Hradiště, tak i z širšího okolí. Pro obyvatele města pak projekt zpříjemní dosud neupravenou část městského centra a nabídne možnosti příjemných nákupů, zábavy a relaxace v dosahu dopravní infrastruktury.

Projekt je složen ze 3 samostatných budov propojených prostřednictvím společné zelení osazené terasy. Celý areál zahrnuje i 50 parkovacích míst a je otevřen pro pěší ze všech směrů – nabízí možnost průchodu do středu města, k nemocnici i na vlakové nádraží, které leží v přímém sousedství. Areál sousedí i s hlavním odstavným parkovištěm pro centrum města s kapacitou 192 parkovacích míst.

„Architektonický návrh komplexu TRIANGL vytváří moderní komerčně-obchodní centrum. Navržené budovy jsou jednoduché a zároveň reprezentativní, což odpovídá soudobému trendu v architektuře. Specifikem návrhu je zachování stávající budovy sila, které je rekonstrukcí vdechnut nový život,“ uvedl jeden z autorů projektu, Ing. Arch. Karel Kloupar z architektonické studia GG Archico.

Developerem projektu je skupina investorů, sdružená ve společnosti SILO Invest, s řadou zkušeností z podobných projektů napříč celou Českou republikou a silným finančním zázemím, prodej zajišťuje společnost MARLIN reality. „Našim cílem je vybudovat v Uherském Hradišti multifunkční komplex, který na užitné ploše bezmála 3 500 m² nabídne atraktivní prostory pro obchodní i administrativní účely. Podobný prostor zde dosud chybí, což může být jeden z důvodů, proč mnozí podnikatelé provozují své pobočky buď mimo centrum města nebo dokonce v jiných lokalitách,“ uvedl Ing. Daniel Kraft ze společnosti SILO Invest. „Projekt má přinést do centra města více života, a to jak obchodního, tak i společenského, a tím ještě více zatraktivnit město pro obyvatele i podnikání,“ dodal.

„K prodeji v tuto chvíli nabízíme buď celý areál nebo samostatné budovy, k pronájmu pak jednotlivé obchodní či kancelářské jednotky. Vnitřní dispozice jsou volně volitelné a budou se realizovat na základě potřeb a přání zákazníka, přičemž tyto změny nebudou zpoplatněné,“ uvedl Mgr. Adam Havlíček ze společnosti MARLIN reality. „Vážným zájemcům o koupi nabízíme zdarma i finanční poradenství za účelem nalezení optimálního způsobu financování,“ dodal.

„Investiční záměr soukromého investora vítáme, architektonické ztvárnění i způsob využití tohoto brownfieldu téměř v centru města je plně v souladu s koncepcí výstavby v Uherském Hradišti. Obrovskou výhodou této pozice je velká parkovací kapacita v sousedství, kterou vybudovalo město v roce 2007,“ sdělil Ing. Stanislav Blaha, místostarosta města Uherské Hradiště.

„Centrum města je městkou památkovou zónou. Nový záměr leží v jejím ochranném pásmu a zájmem města je regenerovat i tyto bezprostředně navazující prostory,většinou ve vlastnictví soukromých osob. Opuštěný areál sila leží v nástupním prostoru do historického jádra ve směru od záchytného parkoviště a vlakového nádraží. Jeho vzhled a efektivní využití je proto pro atraktivitu města velmi důležitý,“ doplnil Ing. Arch. Aleš Holý, městský architekt.

Ačkoli se radnice snaží vytvářet pro podnikatele ty nejlepší podmínky, například přípravou průmyslové zóny na okraji města v Jaktářích, její možnosti jsou omezené i s ohledem na existující kapacitu kancelářských prostor v centru města.
Jsem přesvědčen, že nové moderní administrativní a obchodní prostory ocení nejen obyvatelé města, kteří získají možnost pohodlných nákupů v centru města, ale i podnikatelé, jejichž názor také přispěl k vyhodnocení Uherského Hradiště jako třetího nejlepšího místa pro byznys ve Zlínském kraji. Toto ocenění vychází z hodnocení všech oblastí, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam,“ závěrem dodal Ing. Stanislav Blaha, místostarosta města Uherské Hradiště.

Triangl_1

Triangl_2

Triangl_zakres_1

Triangl_zakres_2