V hlavní roli fialová: Kyocera přichází s novou sadou keramických nožů

O fialové barvě se říká, že je to barva duchovní. Má nejvyšší a nejjemnější vibrace z barevného spektra. Zároveň je také považována za barvu inspirace. I proto vznikla nová sada keramických nožů Kyocera, které při práci v kuchyni vyniknou svou elegancí a dokonalou harmonií bílé a fialové barvy.

Fialová barva vládne módě i designu už několik let, zdá se ale, že v posledních měsících doslova září z mnoha originálních kousků – a keramické nože Kyocera jsou toho důkazem. Nová „purple“ sada obsahuje kuchyňský nůž se 7,5 cm dlouhým ostřím, nůž na ovoce a zeleninu s 11-ti centimetrovou čepelí a nůž Santoku s ostřím dlouhým 14 cm. Nechybí ani horizontální keramická škrabka na ovoce a zeleninu.

Největší předností keramických nožů Kyocera jsou extrémně ostré čepele, se kterými lze nakrájet na velmi tenké plátky prakticky jakoukoliv potravinu. Čepele navíc nelepí, a proto je například krájení masa, vajec, rajčat či sýrů daleko jednodušší a rychlejší, než při použití běžných ocelových nožů. Nože Kyocera jsou lehké, mají přesně vyvážené těžiště i ergonomické rukojeti, a proto perfektně sedí v ruce.

V celé řadě výhod keramických nožů či škrabek Kyocera pak asi nejvýše stojí ta zdravotní. Potraviny krájené keramikou si ponechají veškeré vitamíny a enzymy, které naopak kovové nože dokážou zničit. Keramická čepel do sebe nepropustí žádnou z kyselin vyskytujících se v potravinách, je proto odolná vůči skvrnám a rezivění. Nemluvě o nepříjemné chuti či pachu po oceli. Keramické nože Kyocera jsou zkrátka dokonalý pomocník v kuchyni a v nové fialové barvě navíc i stylový doplněk.

K výrobě keramického ostří se používají speciální materiály jako je oxid hlinitý či oxid zirkoničitý, který je druhým nejtvrdším materiálem na světě. Keramika se lisuje pod vysokým tlakem a vypaluje při teplotě přes tisíc stupňů Celsia. To vše má pak vliv na mimořádnou ostrost i dlouhou životnost nožů.

Autorizovaným dovozcem a distributorem kuchyňských keramických potřeb Kyocera na českém trhu je firma Janus, která tyto produkty nabízí prostřednictvím široké sítě partnerů z řad prodejců kuchyňských doplňků (např. společnost Luis nebo Home&Cook) a také prostřednictvím vlastního internetového obchodu www.keramicke-noze.cz.

O společnosti Janus
Společnost Janus byla založena v roce 1992 ve spolupráci s Kyocera Electronic Europe. Je oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních, velkoformátových zařízení a keramických kuchyňských a kancelářských potřeb značky Kyocera v České republice. Od roku 2007 také nabízí vlastní řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost Janus je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Více informací získáte na www.janus.cz nebo na www.keramicke-noze.cz.

O společnosti Kyocera
Japonský koncern Kyocera, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.