V San Franciscu začala výroční konference Oracle OpenWorld

Týdenní vzdělávací akce je určena pro zákazníky i partnery společnosti Oracle z celého světa. Vizionáři zde diskutují o inovacích a konvergenci technologií, hlavními tématy konference jsou cloud, big data a integrované systémy.

V San Franciscu v komplexu Moscone Center začala konference Oracle OpenWorld 2014, která potrvá do 2. října. Podnikům by měla pomoci snížit náklady na informační technologie a složitost IT prostředí, umožnit jim rychleji zavádět inovace a poskytovat lepší služby zákazníkům. Na konferenci se uskuteční více než 2 700 vzdělávacích setkání a zúčastní se jí podle předběžných informací 60 000 odborníků ze 145 zemí.

V průběhu konference vystoupí předseda představenstva a technologický ředitel (CTO) společnosti Oracle Larry Ellison a další manažeři společnosti: výkonný ředitel (CEO) Mark Hurd, výkonní viceprezidenti Thomas Kurian a John Fowler a ředitel pro architekturu IT Edward Screven. Ze zákazníků a partnerů se očekávají prezentace např. zástupců společností Intel, P&G, Walgreens a Xerox. Hlavní projevy (keynotes) budou dostupné on-line. Celkem se zde vystřídá více než 3 400 řečníků, z toho přes 1 800 přednášejících budou zákazníci a partneři společnosti Oracle.

Hlavními tématy konference Oracle OpenWorld 2014 jsou trendy vývoje firemního IT a technologie, které transformují současné podnikání: cloud computing, integrované (engineered) systémy a zpracování velkých objemů dat (big data). Další sekce jsou věnovány systémům pro plánování podnikových zdrojů (ERP), řízení lidských zdrojů (HCM) a dodavatelských řetězců (SCM). Nechybí sekce zaměřené na databázi MySQL, problematiku zákaznické zkušenosti (CX, customer experience), síť Oracle Partner Network a řešení pro jednotlivá odvětví, od financí přes maloobchod po veřejný sektor.

Zákazníci, partneři a další odborníci na technologie Oracle se zde podrobněji seznámí se strategií a plány společnosti Oracle na uvádění nových produktů. Ukázky pokryjí celé portfolio klíčových produktů a řešení společnosti Oracle, od serverů po aplikace. Detailní porozumění určité problematice zde zájemcům zprostředkují semináře Oracle University.

Současně s konferencí Oracle OpenWorld probíhá v San Francisku v komplexu Hilton také konference JavaOne, největší setkání vývojářů na platformě Java, technologických expertů i nadšenců.

„Konference Oracle OpenWorld 2014 dává zákazníkům i partnerům možnost sdílet znalosti a učit se strategie, které podnikům zvýší schopnost inovovat, agilitu i konkurenceschopnost,” uvedla Tania Weidick, viceprezidentka společnosti Oracle pro marketing akcí. „Letošní ročník konference je plný příležitostí, jak se spojit s odborníky a vizionáři a učit se od nich.“

O konferenci Oracle OpenWorld
Konference Oracle OpenWorld v San Francisku je nejvýznamnějším setkáním roku pro zákazníky, potenciální zákazníky a partnery společnosti Oracle. Cílem této vzdělávací akce je pomoci podnikům v optimalizaci stávajících systémů a při porozumění přicházejícím trendům a technologiím. Oracle OpenWorld nabízí více než 2 700 vzdělávacích setkání, stovky ukázek produktů a stánky 450 partnerů. Partneři i zákazníci z celého světa zde představují své inovativní aplikace, middleware, databáze, servery, úložné systémy, řídicí systémy a řešení pro cloud i infrastrukturu. Konference Oracle OpenWorld 2014 probíhá od 28. září do 2. října v San Francisku v komplexu Moscone Center.
Podrobnější informace, registrace a sledování akce včetně přímých přenosů: www.oracle.com/openworld.
Zapojte se do diskusí na Twitteru, Facebooku a na blogu společnosti Oracle věnovaném konferenci OpenWorld. Konference Oracle OpenWorld na LinkedIn.