Vojenský výzkum s Byznys ERP

logo-jkr-webVojenský výzkumný ústav v Brně (VVÚ), jehož hlavní činností je výzkum a experimentální vývoj pro zajištění obrany a bezpečnosti státu v oborech technických věd, si pro podporu svého fungování zvolil informační systém Byznys ERP od společnosti J.K.R.

Před nasazením systému Byznys ERP provedli konzultanti J.K.R. důslednou předimplementační analýzu s cílem zmapovat stávající hardwarové prostředí, datovou základnu a specifické požadavky klienta na nové informační řešení. Následně došlo k zahájení samotné implementace systému Byznys ERP, v rámci níž byl systém instalován a zprovozněn na připojených stanicích. V další fázi proběhlo školení uživatelů a úpravy výstupních sestav a dokladů dle požadavků VVÚ.

„Díky dobré spolupráci na obou stranách se zavedení systému Byznys ERP podařilo zrealizovat v krátkém časovém termínu dvou měsíců. Pracovníci na straně uživatele v rutiním provozu oceňují především elektronické schvalování přijatých faktur, které zefektivnilo oběh dokladů,“ uvedla Zuzana Zemánková ze společnosti J.K.R., a dodala: „K rozhodovacím procesům v společnosti zase napomáhá možnost okamžitého promítnutí nákladů a výnosů do zakázek, které umožňuje vyhodnocování zakázek v reálném čase. Další možnožnost ízefektivnění rozhodovacího procesu je pak nastavení plánu nákladů a výnosů zakázek včetně období, porovnání plánů se skutečnými náklady a výnosy zakázek, a jejich vyhodnocení. Údaje získané z tohoto procesu usnadňují rozhodování v rámci celého managementu.“

Mezi hlavní přínosy zavedení systému Byznys ERP ve Výzkumném vojenském ústavu patří zejména elektronické schvalování přijatých faktur, vyhodnocování zakázek, aktuální výstupy z ekonomické oblasti a úprava modulu Evidence majetku dle požadavků uživatele. Velkou výhodou jsou také široké možnosti komunikace s nástroji MS Office, možnost přizpůsobovat pracovní prostředí aplikace dle vlastních bohatých požadavků nebo větší přehlednost informací a možnost snadného a rychlého vyhledávání v systému.

O Výzkumném vojenské ústavu
Vojenský výzkumný ústav se sídlem v Brně byl založen v září roku 2012 rozhodnutím ministra obrany. Ve své činnosti navazuje na výsledky téměř 60-ti let práce svých právních předchůdců. Jde o multioborové pracoviště, které koordinuje základní výzkum, provádí aplikovaný výzkum, řídí vývoj, zabezpečuje testování speciální techniky a školení specialistů ve prospěch: AČR, MV ČR, MPO ČR, výzkumných pracovišť a průmyslu ČR a EÚ, zahraničních armád a mezinárodních organizací. Odbornou činnost rozvíjí zejména v oblasti techniky, výzbroje, výstroje a logistického zabezpečení pozemního vojska v oborech vojenské chemie, elektronického boje a maskování, a materiálového inženýrství. Vojenský výzkumný ústav, vlastní také osvědčení podnikatele na stupeň utajení TAJNÉ a NATO SECRET. Více informací naleznete na www.vvubrno.cz.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes působí po celé ČR a na Slovensku. S obratem přes 125 milionů korun a s více než stovkou zaměstnanců patří mezi největší ryze české softwarové firmy v České republice. Více informací naleznete na www.jkr.eu.

O systémech Byznys ERP
Podnikové informační systémy Byznys ERP mají za sebou v České republice a na Slovensku více než 1 500 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.byznys.eu.