Výhody sociálních sítí nově v ERP řešení Epicor

logo_epicor_webEpicor Software Corporation, přední dodavatel softwarových řešení pro řízení podnikových procesů, oznámil novou strategii Enterprise 2.0, která má zákazníkům přinést praktické výhody sociálních technologií v prostředí podnikových aplikací. Firmám, které usilují o efektivní provoz, pomůže Epicor nastartovat růst prostřednictvím inovací nové generace ERP aplikací Epicor 9 v kombinaci s portálovým řešením Microsoft SharePoint 2010.

Integrace funkcí sociálních sítí do podnikových aplikací představuje čím dál zásadnější strategii pro zvyšování organizační efektivity a produktivity a využívání znalostí prostřednictvím spolupráce. Nicméně riziko záplavy dat v organizacích, které se vrhnou do světa Enterprise 2.0 bez jasně definovaných podnikových zásad a postupů, ohrožuje efektivitu pracovníků a produktivitu podniku.

Strategie společnosti Epicor je proto zaměřena na dva hlavní aspekty:
1. umožnit podnikům využívat při spolupráci nástroje sociálních sítí, které znalostním pracovníkům usnadní a zpříjemní práci s podnikovými aplikacemi a v důsledku přispějí k vyšší agilnosti a rychlejším reakcím podniku.
2. umožnit firmám a uživatelům ovládat a spravovat tok přijímaných informací pro vyšší relevanci bez informačního zahlcení.

Společnost Epicor si jako jedna z prvních uvědomila potenciál moderní architektury orientované na služby (SOA) s koncepty webu 2.0 pro vyšší výkonnost organizace. Teď prostřednictvím nejnovějších technologií Microsoftu nabídne uživatelům svých ERP řešení další možnosti spolupráce. Vedle už poskytovaných technologií webu 2.0 jako podnikového vyhledávání, vývoje složených aplikací (mashup), wiki a označování dat chce Epicor integrací aktualizací stavu, kanálů zpráv a širších komunit SharePointu umožnit znalostním pracovníkům využívat kontextové informace – o prostředí, procesech, komunitách a ostatních pracovnících – ke zvýšení kvality pracovních interakcí.

„Epicor nyní vytváří ERP řešení, v němž jsou sociální koncepty integrovány na všech úrovních,“ řekl Tomáš Pogány, Territory Manager Epicor Software Czech. Podniková architektura Epicor ICE jako jedna z prvních spojila sociální a technické aspekty webu 2.0 s architekturou SOA a tato rozšířená strategie má firmám pomoci získat maximální užitek z provázanosti podnikových aplikací se sociálními funkcemi bez zahlcení daty. Výhodou bude rovněž rychlý přístup ke všem potřebným informacím, rychlejší reakce a řešení pracovních záležitostí.“

Právě vyvíjená aplikace Epicor Activity Streams umožní uživatelům sledovat notifikace vystavované systémem spolu s příspěvky jiných uživatelů. Jako kontext v rámci ERP systému Epicor budou uživatelé moci otevřít funkčně bohatou internetovou aplikaci (RIA), ve které budou moci kontrolovat a spravovat tok přijímaných informací, přidávat oblíbené sociální sítě, sledovat konkrétní kritéria vyhledávání, podle potřeby filtrovat a seskupovat informace v intuitivním uživatelském rozhraní. Budou moci například zakládat skupiny pro konsolidaci systémem generovaných upozornění týkajících se podnikových procesů v rámci lepšího řízení, správy rizik a plnění předpisů. Aplikace Epicor Activity Streams bude využívat federované informace stránek, obsahu, vyhledávání a komunit Microsoft SharePoint jako uživatelské profily, kanály zpráv nebo diskuzní skupiny. Pomůže uživatelům být efektivnější prostřednictvím přístupu k rozsáhlým znalostem a sociální spolupráci bez souvisejícího zahlcení informacemi.

O společnosti Epicor Software Czech
Epicor Software je předním globálním poskytovatelem softwarových řešení pro odvětví výroby, distribuce, maloobchodu, pohostinství a služeb. Svým 20 000 zákazníkům ve více jak 150 zemích poskytuje společnost Epicor integrovaná softwarová řešení pro řízení podnikových procesů, s jejichž pomocí dokážou firmy zákazníků zvyšovat efektivitu a ziskovost, konkrétně jsou to systémy podporující plánování a využití podnikových zdrojů (ERP), řízení péče o zákazníky (CRM), řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce (SCM) a řízení operací v oblasti maloobchodu (retail). V České republice a na Slovensku působí společnost Epicor Software již 17 let. ERP řešení Epicor zde využívá přes 200 společností a s tímto softwarem pracuje více než 3 000 koncových uživatelů. Více informací naleznete na www.epicor.cz.