Výroba zemědělské techniky s Byznysem

logo-jkr-webSpolečnost AgroStar Bohemia, zabývající se výrobou, prodejem a servisem strojů pro zemědělskou prvovýrobu, bude využívat ERP třídy Byznys. Projekt realizuje společnost Gosvo, implementační partner J.K.R. pro oblast Moravy a Slovenska.

AgroStar Bohemia doposud pro vedení obchodních a ekonomických agend využívala software, který však již neumožňoval dostatečné pokrytí zvyšujících se nároků a potřeb společnosti. Největší nedostatky se projevovaly především v oblasti výroby a CRM.
V rámci původního softwaru jsme nejvíce postrádali pokrytí obchodních evidencí při získávání nových zakázek a funkce podporující přípravu a sledování průběhu výroby,“ potvrzuje Petr Polehla, jednatel a obchodní ředitel společnosti AgroStar Bohemia, a pokračuje: „Evidence jsme dosud částečně pokrývali nejrůznějšími tabulkami v Excelu a výnosnost výrobní zakázky dokonce složitě dopočítávali z několika samostatných evidencí. Zcela zde tedy chyběla možnost vyhodnocovat skutečnou spotřebu času na jednotlivých operacích pro stanovování norem a odměňování pracovníků podle výkonů a kvality provedené práce.“

Výběrového řízení na dodávku informačního systému pro společnost AgroStar Bohemia jsme se zúčastnili, protože ERP třídy Byznys je silný v agendách, jejichž pokrytí bylo v zadávací dokumentaci požadováno.“ uvádí Tomáš Táborský, obchodní ředitel společnosti Gosvo. „Pro řešení informačního systému v AgroStar Bohemia, bude Byznys nasazen s hlavním důrazem na moduly Skladové hospodářství, Výroba a CRM. Pro řízení procesů bude využit modul Workflow,“ dodává.

Mezi očekávané přínosy nasazení ERP třídy Byznys pak patří zejména zjednodušení nákupu využitím funkcionality v modulech Skladové hospodářství a Výroba, zjednodušení práce pracovníkům odpovědným za plánování termínů expedice obchodních zakázek s vazbou na výrobní kapacity podniku, a pokrytí potřeb v oblasti řízení a vyhodnocení procesů včetně sjednocení evidencí a uložení veškerých důležitých dokumentů v Centru sdílení dokumentů Byznys.

JKR - Agrostar 1 web-2

O společnosti AgroStar Bohemia
Společnost AgroStar Bohemia se zabývá výrobou, prodejem a servisem strojů a zařízení pro zemědělskou prvovýrobu. Do výrobního programu společnosti dále patří zásobníky stavebních hmot a různé stavební konstrukce. Technologické vybavení umožňuje provádět stříhání, zakružování, ohraňování a ohýbání plechu až do tloušťky 10 mm, dále svařování včetně nerezu a hliníku, řezání laserem a třískové obrábění. Mezi zákazníky patří nejen tuzemští, ale také zahraniční odběratelé. Svůj výrobní program společnost úspěšně prezentovala například na mezinárodním veletrhu zemědělské techniky TECHAGRO 2010.

O společnosti Gosvo
Společnost Gosvo a její dceřiná společnost Gosvo SK jsou distributorem podnikových informačních systémů třídy Byznys pro Moravu a Slovensko, centrála je v Brně, dceřiná společnost sídlí v Trenčíně. Dodávkami a implementací se zabývá od roku 1994. Mezi zákazníky Gosva patří například AZ Klima, Signum, Thermona, Tondach Česká republika a mnoho dalších.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty řady Byznys předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.
Podnikové informační systémy třídy Byznys, které mimo jiné obsahují moduly CRM, Workflow, Business Intelligence, Projektové řízení, využívá v Česku více než 1 200 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, H & H Hotels, Humi Outdoor, Marimex, Ravak, Ryor či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.jkr.eu.